Як швидко відновитися після операції.

До хірургічного лікування вдаються в тому випадку, коли інші види терапії неефективні. Однак воно саме по собі є найсильнішим ударом для організму. Здоров'я пацієнта залежить не тільки від того, наскільки успішно проведена операція, але і від того, як протікатиме післяопераційний період. Саме тому варто кинути всі сили на те, щоб відновлення пройшло швидко і без ускладнень.
Інструкція
1
Найбільш небезпечний у плані ускладнень ранній післяопераційний період. Саме тому в перший тиждень після хірургічного втручання слід звертати увагу на будь-яка зміна в стані свого здоров'я. Навіть якщо відхилення в самопочутті здаються вам незначними або природними, повідомте про них лікаря, щоб він оцінив тяжкість ситуації і при необхідності вжив заходів.
2
Якщо немає протипоказань, починайте рухатися вже на другу добу після операції. Навіть повороти з боку на бік сприятливо позначаться на роботі кишечника, серцево-судинної та дихальної систем. Рухи повинні бути обережними, втім, інакше швидше за все і не вийде через біль в області шва. Якщо лікарі не дозволяють самостійно міняти положення тіла, виконуйте дихальну гімнастику. Кілька ритмічних глибоких вдихів наситять ослаблений організм киснем, а це, безумовно, піде йому на користь.
3
Величезне значення у відновний період має правильне харчування. У першу добу після операції апетит, як правило, відсутня. Втім, накидатися на їжу не можна, навіть якщо ви відчуваєте сильний голод. Спочатку дозволена лише легка їжа: курячий бульйон, рисовий або вівсяний відвар. З напоїв допускаються морси, компоти, солодкий чай і, звичайно ж, вода. На другу добу після операції при відсутності протипоказань раціон можна розширити за рахунок кисломолочних продуктів і каш. У наступні дні можна поступово вводити овочі, рибу і м'ясо. Добре, якщо вони будуть приготовані на пару.
4
Прискорити одужання допоможуть прогулянки на свіжому повітрі. Якщо у лікарів немає побоювань за ваш стан, виходити на вулицю можна вже на третю добу після хірургічного втручання. Хоча тут все залежить від тяжкості операції. У деяких випадках постільний режим необхідний протягом тижня і більше, а тому прогулянки доведеться відкласти.
5
Після хірургічного втручання через недостатнє харчування та негативного впливу ліків організм відчуває дефіцит вітамінів і мінералів. Можна заповнити його за допомогою аптечних препаратів, але краще приймати збалансовані поживні суміші. Підібрати підходящу допоможе лікуючий лікар.