Як позбутися від різкого болю в підшлунковій.

Різкий біль в підшлунковій залозі свідчить про гострому нападі панкреатиту. Даний стан загрожує життю і здоров'ю хворого, тому самостійно не можна вживати ніяких заходів. Єдине, що можна зробити, прикласти грілку з льодом до живота, в екстреному порядку викликати швидку медичну допомогу і провести негайну госпіталізацію пацієнта в стаціонар.
Вам знадобиться
  • - грілка з льодом;
  • - телефон.
Інструкція
1
Гострий приступ панкреатиту характеризується оперізують болями, неможливо зітхнути, будь-який рух викликає різкий біль, з'являється нудота, стілець набуває кашоподібну густу консистенцію, шкіра покривається липким потом, стає мертвотно бліда, хворого мучить задишка, серцебиття частішає. Найменше зволікання з надання невідкладної допомоги загрожує життю людини. Під час нападу підшлункова залоза набрякає, може виникнути абсцес і крововилив.
2
Щоб позбутися від різкого болю в підшлунковій залозі, викликаної нападом гострого панкреатиту, потрібно негайно доставити пацієнта в стаціонар.
3
Лікування буде проводитися у відділенні інтенсивної терапії. Пацієнту відразу проводять магнітно-резонансну або комп'ютерну томографію, УЗД, негайно ставлять крапельницю з розчином спазмолітиків, знеболюючих препаратів, діуретиків і сильних засобів, які пригнічують роботу підшлункової залози. Під час гострого нападу залоза починає переварювати саму себе. Клітини залози стрімко гинуть, ферменти у величезній кількості надходять в кров, що призводить до гострої інтоксикації.
4
Якщо лікар вирішить, що термінова операція не потрібна, пацієнту будуть проводити консервативну терапію, яка може зайняти досить багато часу. Крім невідкладних заходів хворому призначають голод на кілька днів. Життєві функції організму підтримують за допомогою крапельниць.
5
Після кожного гострого нападу в підшлунковій залозі залишаються сполучні рубці, які замінюють железистую тканину. Це неминуче призводить до прогресування хронічного панкреатиту.
6
Протягом усього життя хворий повинен дотримуватися дієти, харчуватися дрібно і часто, не менше 7 разів на день. Дієту призначає лікар-гастроентеролог. Найменше її зміна може призвести до чергового приступу.