Як лікувати жовчнокам'яну хворобу.

Жовчнокам'яна хвороба - це захворювання шлунково-кишкового тракту, при якому в жовчних протоках або міхурі утворюються камені. Причин для захворювання може бути досить багато. Лікування залежить від розміру каменів та їх місця розташування.
Інструкція
1
До основних причин утворення каменів можна віднести: застій жовчі і зміна її хімічного складу в бік підвищення концентрації солей через порушеного обміну речовин. Переїдання, голодні дієти, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, ожиріння, прийом гормональних контрацептивів, захворювання підшлункової залози, вагітність, дискінезія жовчовивідних шляхів - це те, що також може привести до утворення каменів.
2
Нерідко пацієнт навіть не здогадується про хворобу. Під час тряски при їзді або внаслідок переїдання камінь може вийти в жовчний протік і закупорити його. Це призводить до сильного болю. При жовчної кольці пацієнта необхідно негайно госпіталізувати.
3
Не варто чекати такої розв'язки. При перших же симптомах хвороби необхідно негайно звертатися до гастроентеролога. Якщо ви постійно відчуваєте гіркота в роті, тяжкість в правому підребер'ї, відрижку, нудоту, потрібно пройти екстрене медичне обстеження.
4
До способів лікування жовчнокам'яної хвороби відноситься терапія, призначена лікарем в амбулаторних умовах або операція за показаннями.
5
За допомогою хенодезоксихолевої і урсодезоксихолевой кислоти можна розчинити невеликі камені холестеринів. На жаль, курс лікування займає не менше півтора років і надалі камені утворюються знову.
6
Якщо діаметр каменів перевищує 3 см, лікар призначає ударну хвильову екстрокорпоральную літотрипсію. Камені дроблять на дрібні шматочки розміром 1-2 мм, і вони самостійно виводяться з організму. Процедура може проводитися в амбулаторних умовах.
7
Хірургічне лікування призначається в більшості випадків. Видалення жовчного міхура можна провести класичним методом холецистектомії, при якій роблять розріз живота і накладають шов досить великого розміру 10-12 см.
8
Лапароскопічна холецистектомія - це менш травмує операція, виконувана за допомогою спеціальних інструментів через невеликі отвори-проколи в очеревині. Відновлювальний період проходить досить швидко. Через 5 днів хворий може покинути стаціонар і ще через тиждень приступити до роботи.