Як діагностувати хвороби кишечника.

Кишечник є частиною травного тракту і підрозділяється на тонкий і товстий відділи. При захворюваннях кишечника для постановки правильного діагнозу лікар призначає клінічне та апаратне дослідження. На підставі його результатів призначають лікування.
Вам знадобиться
  • - направлення на апаратне обстеження.
Інструкція
1
При захворюваннях товстого кишечника з урахуванням клінічних скарг і загального огляду лікар призначає загальні та біохімічні аналізи крові, дає направлення на дослідження калу.
2
В якості апаратних методів обстеження застосовується ультразвукова діагностика, рентгенографія з попереднім введенням барію, магнітно-резонансна томографія, фіброгастроскоп, колоноскопія, іригоскопія.
3
Комплексне обстеження допомагає поставити точний діагноз. Якщо при проведенні одного або декількох видів апаратних досліджень лікар отримав достатньо інформації і зміг точно визначити характер патології, інші види обстеження можуть не призначатися.
4
Тонкий кишечник починається відразу після шлунка і складається з дванадцятипалої і клубової кишки. Гастроентеролог призначає рентгенографію, УЗД, ендоскопію, фіброскопію і при необхідності - ирригоскопию.
5
Щоб апаратна діагностика показала максимально точні результати, шлунково-кишковий тракт повинен бути звільнений від їжі. Для цього пацієнтові призначають спеціальну дієту, дотримуватися яку потрібно протягом 10 днів, також необхідні очисні клізми.
6
Рентгенологічне дослідження проводиться при ентеритах, дискінезії, при підозрі на непрохідність. Пацієнту дають випити 500 мг бариевой суміші, яка не пропускає рентгенівські промені і допомагає чітко побачити патологію.
7
За допомогою ендоскопічного дослідження лікар сканує стан слизових оболонок тонкого кишечника, наявність уражень і локалізацію виразок.
8
фіброскопія проводиться за допомогою спеціального інструменту. Під час процедури лікар може провести лікування, зупинити кровотечу, взяти шматочки слизової на гістологічне дослідження. За результатами досліджень призначається лікування.
Зверніть увагу
Ультразвукове дослідження не призначають огрядним пацієнтам, так як його ефективність при наявності товстої жирового прошарку досить низька.
Захворювання кишечника в даний час є досить поширеною патологією, до виникнення якої привертають спадкові чинники, особливості режиму харчування, звичка до зниження рухової активності. Але основним провокуючим фактором стає вживання в їжу рафінованих продуктів, які додатково містять великі кількості консервантів, а також патогенні мікроорганізми, що інфікують шлунково-кишковий тракт людини.
Інструкція
1
Для виявлення хвороб кишечника велику роль відіграє уважний розмова хворого з лікарем. Під час бесіди пацієнт може розповісти про своїх скаргах, давності їх появи і розвитку симптомів, черговості їх появи.
2
Важливе значення мають дані про особливості травлення у хворого - наявності метеоризму, схильності до проносів або запорів, частій зміні цих станів.
3
У деяких випадках хвороби кишечника можна запідозрити під час об'єктивного обстеження пацієнта - можлива зміна кольору шкіри та слизових оболонок (блідість, жовтушність, поява синюватих прожилок на шкірі).
4
При деяких захворюваннях тонкого і товстого кишечника можлива поява ознак запалення суглобів (артриту), ураження очей (увеїт - запалення судинної оболонки ока).
5
Проводиться детальне лабораторне обстеження пацієнта - виконуються клінічні аналізи крові та сечі, аналіз калу на перевариваемость харчових волокон. У деяких випадках призначається дуоденальне зондування з наступним лабораторним дослідженням отриманого вмісту дванадцятипалої кишки (у тому числі з дослідженням на носійство паразитарних мікроорганізмів - лямблій, двуустки, інших паразитів).
6
Величезне значення для точного встановлення діагнозу мають біохімічні дослідження - загальний білок крові та його фракції, ліпідний профіль крові з докладним дослідженням всіх фракцій, дослідження вуглеводного обміну.
7
У деяких випадках проводиться імунологічне дослідження крові, що дозволяє визначити наявність антитіл до клітин різних відділів кишечника, а також до паразитів і мікроорганізмів - збудників найпоширеніших захворювань кишечника.
8
З інструментальних методів дослідження призначається езофагогастродуоденоскопія, що дозволяє досліджувати стравохід, шлунок і верхній відділ тонкого кишечника - дванадцятипалу кишку. Для дослідження товстого кишечника призначають ректороманоскопию і колоноскопію. У деяких випадках виявити вогнище захворювання дозволяє рентгенологічне дослідження - рентгеноскопія і рентгенографія після контрастування суспензією сульфату барію: при введенні через рот або через клізму.
9
Для оцінки стану суміжних органів - печінки, селезінки - проводиться ультразвукове дослідження органів черевної порожнини.