Як очистити монети від іржі. Як чистити монети.

Досить часто в руки колекціонерів потрапляють іржаві монети . Це навіть не зовсім іржа, а скоріше шар окислів, який не менш небезпечний для монети . Зрозуміло, від нього потрібно позбутися. Але якщо досвідчений нумізмат знає, як поводитися з подібними монетами, то початківцям колекціонером цей навик ще належить отримати. І навчатися якісної очищення монет краще не методом проб і помилок, а за допомогою прочитання інформації, озвученої і написаної знаючими людьми. Ось кілька порад.
Інструкція
1
Золоті монети в чищенні практично не потребують, оскільки іржа їх не вражає. Якщо монета забруднилася, просто вимийте її в теплій мильній воді і добре висушіть, розмістивши між двох шматочків м'якої тканини. Не допускайте тертя. Навіть м'яка тканина при відтирання іржі і бруду зможе пошкодити покриття монети . А точніше, покриття зашкодить пил.
2
З срібними монетами складніше. Тут все залежить від ступеня окислення й проби металу. Високопробне срібло, довго лежало в землі, покривається щільним і твердим шаром окислів. Позбутися від окислів можна, поклавши монету в нашатирний спирт (10% аміаку на 90% води). Ні нашатирю? Помістіть «пацієнта» в розчин харчової соди (30%). Через кілька годин томління в тому чи іншому розчині монета звільниться від шару окислів. Прискорити процес можна підігріванням розчину до кипіння і періодичної чищенням окислених місць м'якою зубною щіткою.
3
Якщо на високопробної срібній монеті невеликий наліт окислів, очистіть її кашки з зубної пасти, харчової соди і нашатирю. Перемішайте цю кашку до зникнення грудок.
4
низькопробні сплави срібла зеленіють при окисленні. Їх можна почистити 10% розчином трилону Б. Позбувшись від зелені, обробіть монету кашкою, про яку було сказано вище.
5
На мідних монетах з часом з'являється патина, яка може мати коричневий, зелений, чорний кольори та їх відтінки. Якщо шар патини рівний, а слідів корозії не видно, патину прибирати не потрібно. Навпаки, вона охоронить монету від шкідливих зовнішніх впливів.
6
Окислені мідні монети очищають повільно діючими реактивами типу трилону Б. Чим товстіший шар окислів, тим довше в реактиве монету потрібно витримувати.
7
З бронзовими монетами чинять ж, як і з мідними. Правда потрібно пам'ятати, що від нашатирю і трилона змінюється колір бронзи. Вона може потемніти до коричневого або навіть чорного кольору. Блиск монети ви можете відновити, помивши її в теплій воді із зубною пастою.
Зверніть увагу
Якщо не хочете знищити рисунок своїх срібних і мідних монет, не користуйтеся сильними реактивами типу сірчаної та азотної кислоти - вони руйнують не тільки наліт окислів, а й сам метал.