Як святкують День пам'яті святого Домініка католики.

Щороку 6 серпня католицька церква святкує День пам'яті святого Домініка. Ця людина була засновником одного з найвідоміших чернечих орденів - Ордена Проповідників або Домініканського Ордену.
Домінік де Гусман народився в 1170 році в заможній і шанованою іспанській родині. Вся його сім'я відрізнялася суворістю по відношенню до себе і милосердям до всіх оточуючих. Мати Домініка і його молодший брат за свої діяння були зараховані до лику блаженних.С самого народження Домінік ріс в атмосфері любові до Бога. З семи років він навчався під керівництвом свого дядька-священика. У школі вивчав теологію та вільні мистецтва. У 1184 Домінік де Гусман вступає до університету у Валенсії, де вперше починають звучати його публічні проповіді не тільки слова Божого, але загального милосердя і служіння людям. Під час його навчання в університеті, в 1191 році, стався страшний голод. Молодий Домінік віддав всі свої гроші нужденним, продав всі свої речі і одяг, і навіть свої книги, щоб виручити більше грошей для бідних. В той вік цінності і рідкості манускриптів це був справжній подвиг. Він надихнув своїм вчинком однокурсників і викладачів, які разом змогли зібрати величезну суму для допомоги голодающім.Жітіе цього святого наповнене безліччю таких прикладів самопожертви та вчиненням великої кількості інших подвигів. Святого Домініка любили і шанували ще в той час. На основі зроблених ним діянь склалися і традиції святкування Дня пам'яті святого Домініка.Каждий рік 6 серпня проходить величезна кількість благодійних заходів спрямованих на підтримку незаможних. Крім цього, прийнято роздавати свої речі бідним і нужденним, як зробив це в 1191 році святий Домінік. Однією з головних особливостей цього свята став звичай дарувати близьким і знайомим книги, а ввечері, після служби в церкві, обов'язково збиратися всією сім'єю на вечерю. Традиція католицької церкви для цього дня пов'язана з обов'язковим читанням Вервиці на вервиці під час служби. Ця традиція також пов'язана зі святим Домініком. За легендою в 1214 Домініку було явище Діви Марії, яка вручила йому Розарій. Ця молитва складається з чергування молитов «Отче наш», «Радуйся, Маріє» і короткого Славослів'я.
Католицький свято - день Святого Варнави відзначається 11 червня. Первинне ім'я Варнави було Йосип, за свою доброту і милосердя він отримав прізвисько Варнава, яке означає «син потіхи». Він народився в багатій єврейській родині з роду Левитів на Кіпрі, отримав гарну богословську освіту в Єрусалимі. Там же Варнава познайомився з Савлом, згодом став апостолом Павлом. Святого Варнаву вважають засновником Кіпріотське церкви.
Апостол Варнава був у числі перших сімдесяти учнів Христа. Після смерті Ісуса Варнава і апостол Павло здійснювали місіонерські подорожі по Кіпру, Пергії та Антіохії, спрямовані на поширення християнства. Варнава був убитий іудеями на Кіпрі в місті Саламине: його забили камінням і кинули на вогнище. Згодом племінник Варнави Марк знайшов його тіло, не ушкоджене вогнем. Місце поховання апостола стали називати «Місцем здоров'я», оскільки багато хворі отримували там зцілення. Пізніше на цьому місці був зведений храм, а мощі святого перенесли в алтарь.В день Святого Варнави, 11 червня, у всіх католицьких храмах відбуваються урочисті богослужіння. По-особливому відзначають це свято жителі іспанського міста Логроньо (провінція Ла-Ріохи). Святий Варнава є покровителем їхнього міста. Свято в цьому місті почали відзначати з 1521, коли іспанці здобули перемогу над французами, які намагалися через Логроньо проникнути до Кастилії. У місті було відкрито музей пам'яті, де жителі виставили військові трофеї і зброю, а на найвищих вежах храмів розмістили начиння, яку змогли відстояти у ворога. Згодом в 1522 році був створений «Обітниця святому Варнаві» про порядок проведення святкувань, які дотримуються до цих пор.В час свята жителі Логроньо вбираються в старовинні костюми тієї епохи, відкривається середньовічний ринок, розбиваються табори французьких і логронскіх військ. Проводиться костюмований спектакль, в якому розігрується битва іспанців і французів перед міськими воротами. Тріумфальна арка, що знаходиться на початку вулиці Calle Portalles, прикрашається до свята гілками самшиту. Це єдина збережена арка з тих, що були встановлені у всіх воротах міста на честь перемоги над французами. Місцеві жителі Логроньо зберігають повір'я про те, щоб бути щасливим у коханні, потрібно три рази пройти під нею. На згадку про свято Святого Варнави мешканці та гості міста традиційно забирають пару листочків самшиту.