Хто випустив найпотужніший у світі ноутбук.

Ноутбук - це портативний персональний комп'ютер, який може живитися як від мережі, так і від вбудованих акумуляторних батарей. Його головна перевага в порівнянні зі стаціонарним ПК - мобільність і малу вагу, що дає його власнику можливість автономної роботи.
Перші ідеї про створення ноутбука були висловлені в 1968 році. А в 1979 році на замовлення американського космічного агентства NASA фахівці компанії Grid Systems створили перший в світі ноутбук. Звичайно, його характеристики в нинішній час викличуть лише поблажливу посмішку, але тоді це був воістину революційний прорив. Цей ноутбук використовувався в роботі програми Space Shuttle. В 1990 році компанія Intel створила перший спеціалізований процесор для мобільних персональних комп'ютерів. Також їй вдалося істотно збільшити час роботи акумуляторних батарей за рахунок технології, що дозволила знизити напругу живлення. І з цього часу нові моделі ноутбуків стали з'являтися одна за одною. Кожен з наступних моделей мала кращі характеристики за багатьма показниками. Головними недоліками ноутбуків, порівняно зі стаціонарними ПК, є висока ціна і суттєво нижча потужність. Однак нещодавно компанією Eurocom був випущений ноутбук, який по праву можна вважати найпотужнішим у світі. При габаритних розмірах 42 * 29 * 2,4 см і вазі в 3,5 кг ноутбук на базі процесора Intel Core i7-3920XM Extreme Edition володіє оперативною пам'яттю DDR3 @ 1600 МГц до 32 Гбайт, трьома накопичувачами mSATA з функцією RAID 0/1/5/10, оптичним приводом Blu-ray, подвійним графічним форматом MXM 3.0b. Екран ноутбука, з діагоналлю 17,3 дюйма (51,04 см), має або глянсове, або матове покриття. Власник цього приладу може використовувати в роботі різні графічні підсистеми, наприклад, AMD Radeon HD 7970M. Звукова карта - Sound Blaster X-Fi MB2. Клавіатура має світлодіодне підсвічування. Охолодження ноутбука здійснюється за допомогою двох вбудованих вентиляторів і системи мідних труб для відведення надлишкового тепла. На одностайну думку фахівців, в даний час жодна інша модель ноутбука в світі не може змагатися з дітищем компанії Eurocom.
В початку червня 2012 року роки з'явився новий претендент на звання самого легкого в світі переносного комп'ютера. На виставці COMPUTEX 2012 в серії концептуальних блокнотних комп'ютерів була представлена модель ноутбука X11 від компанії Gigabyte. Тайванські виробники стверджують, що новинка на сьогоднішній день являє собою найлегшій модель свого класу.
Ноутбук X11 дійсно важить істотно менше інших моделей подібного класу - всього 975 г. Він більш ніж на сотню грамів легше найближчого конкурента, ультрабука Asus Zenbook. Ексклюзивна і довгоочікувана модель X11 має повний набір опцій, характерних для будь-якого ноутбука. Процесор, виконаний з архітектури Ivy Bridge і SSD-накопичувач, що має ємність 128 Гб, забезпечують швидке завантаження і підвищену продуктивність сістеми.Інноваціонная розробка належить компанії Gigabyte (http://www.gigabyte.ru/), одному з лідерів на ринку комп'ютерної техніки і комплектуючих. Організована в 1986 році на Тайвані компанія перетворилася на потужний промисловий холдинг. До складу холдингу входять два основні підрозділи: Gigabyte Technology і Gigabyte Communications. Починали діяльність компанії лише кілька розробників, сьогодні штат налічує близько 7000 человек.На перших етапах компанія зосередила зусилля на розробці і випуску відеокарт і материнських плат. Цей напрямок Gigabyte Technology здійснює досі, причому продукція високо цінується у світі електроніки завдяки своїй якості. Основний напрямок Gigabyte Communications - виробництво смартфонів і КПК. До слова, компанія першою в світі випустила комунікатор з вбудованим ТВ-тюнером. Крім зазначених напрямків діяльності, компанія Gigabyte успішно освоїла випуск ноутбуків, настільних персональних комп'ютерів, телевізійних тюнерів, моніторів, акустичних систем, периферійних комп'ютерних устройств.В виробництві компанія використовує найсучасніші технології, що дозволяють успішно конкурувати з іншими визнаними учасниками ринку. Зокрема, забезпечити мінімальний вага ноутбука X11 дозволило використання карбону (вуглецевого волокна). Цей матеріал відрізняється малою вагою і великою міцністю. Націленість на інновації дозволяє холдингу Gigabyte впевнено лідирувати на складному ринку високотехнологічних пристроїв.