Як зробити заколку-квітка в техніці ганутель.

Ганутель - дуже красивий і вишуканий вид рукоділля, що зародився на острові Мальта. З декількох шматочків дроту і різнокольорових ниток вмілі руки можуть створити цілі твори мистецтва.
Вам знадобиться
  • - товста жорстка дріт;
  • - тонка дріт;
  • - плоскогубці;
  • - різнокольорові нитки;
  • - намистини або бісер;
  • - основа для заколки.
Інструкція
1
Почніть з пелюсток. Спочатку візьміть будь-яку жорстку основу, відповідну за розміром, наприклад, дерев'яну паличку, і почніть щільно обмотувати її тонким дротом. При намотуванні цієї спіралі відзначте середину, щоб було зручніше працювати. Коли намотаєте пружинку потрібної довжини, залиште невеликі хвостики, відріжте дріт і зніміть пружинку з основи.
2
Візьміть товсту дріт і відріжте шматочок потрібного розміру. Надіньте на нього пружинку, трохи розтягніть її. Чим товще буде нитка для обмотування, тим сильніше потрібно розтягнути тонку дріт. Потім заготівлі надайте потрібну форму: круглу або загострену, а кінці закрутіть за допомогою плоскогубців. Краще загострити форму листочка, а пелюстки зробити круглими за допомогою будь круглої основи.
3
Виберіть колір пелюсток, візьміть відповідну нитку і закріпіть біля основи дротяного кола. Починайте обмотувати заготовку по діаметру кола, намагайтеся робити так, щоб нитка чіплялася за кожен моток дроту, інакше в пелюстці будуть некрасиві діри. Обмотуйте проти годинникової стрілки. Потім знову закріпіть нитку біля основи і обірвемо. Таким же чином зробіть ще три-чотири пелюстки, з'єднайте їх в квітку.
4
За допомогою зеленої нитки так само зробіть листя. Додайте до квітки, з дроту і бісеринок зробіть тичинки. Стебло квітки щільно, в декілька шарів обмотайте зеленої ниткою. Прикріпіть квітка до шпильці-основі за допомогою клею або примотавши за допомогою нитки або дроту. Надайте квітці потрібну форму. При бажанні можна зробити один великий квітка і два поменше, сформувавши квіткову композицію. У тій же техніці на додаток до шпильці можна зробити сережки або підвіску.