Як вибрати багаторічні трави для саду.

Іноді буває дуже складно вибрати багаторічні трави для саду. Адже сьогодні на прилавках магазинів можна знайти велику кількість насіння різних сортів. Щоб не загубитися в цьому різноманітті і купити для свого саду «правильні» рослини, треба враховувати деякі моменти.
Інструкція
1
Насамперед, ознайомтеся з походженням тієї чи іншої трави, умовами її зростання на батьківщині. Це важливо, тому що вибране вами рослина може загинути не тільки через низьких температур. Наприклад, пеннісетум не тільки погано переносить заморозки, але і не виносить сухі, піщані субстрати. Імперата вимагає добре дреніруємой ґрунту і може загинути від надлишку вологи, кортадерия потребує великої кількості сонця і родючому ґрунті тощо.
2
Майте на увазі, що більшість з квітучих трав можуть миритися з частковим затемненням і добре пристосовуються до різних видів грунтів, але на родючих субстратах вони гірше цвітуть і утворюють більше листя. Тому, якщо хочете домогтися цвітіння, наприклад, від шавлії, полину, розмарину і т.п., висаджуйте їх на среднеплодородних, добре дренованих субстратах. А в іншому для цієї групи рослин потрібні ті ж умови, що і для квітів.
3
Вибирайте трави, які будуть відповідати дизайну саду. Наприклад, чебрець, чебрець, розмарин, часник стануть чудовою прикрасою для тематичного саду (лікарського або пряного). Створюючи такого роду посадки, в якості бордюрів можете посадити лаванду, самшит, ісопу, руту. А ось м'яту використовуйте з обережністю, краще відразу обмежити місце її зростання, щоб вона не поширилася по всьому садовій ділянці. Плануючи вирощувати багаторічні трави разом з квітами, деревами та чагарниками, постарайтеся, щоб вони гармонійно вписувалися в ландшафт за формою, розмірами і кольором листя.
4
Якщо ви в саду плануєте розбити газон для ігор або відпочинку, зупиніть свій вибір на травах, здатних створювати рівну поверхню і, в той же час, бути стійкими до витоптування. Необхідними властивостями володіють, наприклад, тонконіг лучний, плевел багаторічний, костриця червона. На газонах під покровом дерев прекрасно будуть себе почувати сеслерія, овсец, різні види блискавки і т.п.
Зверніть увагу
Восени не обрізайте багаторічні трави і не вносите добрива у грунт, так як це може стати причиною загибелі рослин.
Корисна порада
Обмежена кам'яним бордюром група трав виглядає краще і акуратніше, ніж рослини «розкидані» по газону.
Купуючи плодоносний сад , потрібно врахувати масу нюансів для того, щоб покупка принесла задоволення, а не клопіт і розчарування. Не секрет, що навіть самі доглянуті і красиві сад и не завжди дають хороший урожай, тому до вибору варто поставитися уважно.
Інструкція
1
Огляньте уважно місцевість. Найбільш вдалий варіант для сад а, який буде приносити прекрасні плоди - це рівна місцевість або з невеликим ухилом, що має північно-західну або північну орієнтацію. Саме на таких ділянках дерева в літню пору захищені від сонячних опіків, бруньки на деревах у таких сад ах з'являються трохи пізніше звичайного, а це позитивно позначиться на загальній врожайності.
2
Зверніть увагу на те, щоб сад не перебувала в улоговині, в них, як правило, стікається холодне повітря і дерева, а відповідно, і їх плоди будуть постійно піддаватися дії заморозків, що несприятливо для врожаю.
3
Перевірте, чи є поблизу сад а водойму. Саме розміщення неподалік водойми сприяють сприятливому росту і розвитку дерев і чагарників сад а. Це пов'язано з тим, що вітер, проходячи над водоймою, буде нести сад у вологе повітря, що дуже важливо для дерев особливо в посушливі роки.
4
Не полінуйтеся помацати грунт, вона грає одну з головних ролей у житті дерев, завдяки чому вони можуть щорічно добре плодоносити. Щоб судити про грунт, розгляньте кореневі системи дерев, які ростуть в сад у або візьміть пробу землі і віддайте її для аналізу. Для плодоносному сад а найкращим чином підійдуть темно-та світло-каштанові грунти, дернові, а також чорноземи легкого і середнього механічного складу. Добре дерева можуть рости і на сіроземах, проте в цьому випадку господареві знадобиться значною мірою удобрювати грунт і сіяти багаторічні бобові трави на її територіях.
5
Дізнайтеся, чи немає поблизу ділянки шкідливе виробництво, автомагістралі, звалища і т.д. При цьому для того, щоб сад дійсно міг радувати вас своїми плодами, віддаленість його від таких місць повинна бути якомога більшою.