Як годувати акваріумну равлика.

Серед любителів домашніх акваріумів великою популярністю користуються прісноводні ампулляріі. Вони не тільки прикрашають живий куточок своїм екзотичним зовнішнім виглядом, але і очищають стінки штучної водойми від зайвих водоростей. Годування акваріумних равликів зазвичай не викликає великих складнощів, однак воно має бути підпорядковане особливим правилам.
Вам знадобиться
  • - водорості;
  • - овочі (салат, шпинат, морква, капуста);
  • - корм для рибок;
  • - для молодняка: ряска, салат, риччия, циклопи.
Інструкція
1
В природі акваріумні равлики харчуються переважно рослинною їжею, тому основою раціону вашого домашнього вихованця повинні стати водорості з жорсткими, великими листками. Тримати в штучному водоймищі з ампуллярій ніжні дорогі рослини не має сенсу - молюски швидко їх переламають і знищать. У пошуках корму равлики можуть перевернути весь донний грунт і викопати невеликі водорості з корінням.
2
Якщо ви поселите ампуллярій в об'ємному акваріумі, зарослому водоростями, вам довго не доведеться підгодовувати молюсків. Вони очищатимуть водойму від зайвих рослин. Щоб зберегти біологічну рівновагу в акваріумі, після очищення його від зайвої рослинності посадите канадську Елоді. Смарагдова мережа з листя цих водоростей буде довго радувати око - для равликів вона неїстівна.
3
Щоб зберегти частину їстівної водяній рослинності, можна підгодовувати ампуллярій овочами: шпинатом, салат-латук, свіжим огірком, морквою, капустою. Продукти з твердою клітковиною рекомендується попередньо обшпарювати окропом або відварювати.
4
Акваріумні равлики - зовсім не вегетаріанці, вони фактично всеїдні. Молюски будуть із задоволенням поїдати їжу тваринного походження, добирати залишки після рибок. Це справжні санітари акваріума, які перетравлюють всю гниючу органіку. Ампулляріі особливо поважають мотиля (малинку), м'ясо та ікру. Однак конкурувати з більш верткими жителями штучної водойми вони не зможуть, тому ніколи їх не об'їдять.
5
В травній системі равликів існує безліч мікроорганізмів, які допомагають їм засвоювати дуже велику кількість їжі. Однак якщо перегодовувати ампіллярій, вода швидко стане каламутною від відходів їх життєдіяльності навіть при хорошому фільтрі. Для кожного домашнього вихованця підбирайте раціон індивідуально - кількість їжі не повинно перевищувати потреби організму. Перевірений факт: забиратися в акваріумі будуть тільки ті «санітари», яких ви завжди трохи недогодовують.
6
В раціон молодняка необхідно ввести протертий корм для рибок, ряску, салат, риччию і циклопів, ошпарених в окропі.
Корисна порада
Якщо ви вирішили зайнятися розведенням акваріумних равликів, тримайте їх в одному місці в кількості не меншій, ніж 3-4 примірника. Ампулляріі різностатевих, а помилитися в їх статевої приналежності дуже легко.