Як відрізнити симптоми вітрянки.

Вітряна віспа вважається дитячим захворюванням - найчастіше нею заражаються в ранньому віці, потім виробляють стійкий імунітет. Вірус герпесу можна легко підхопити повітряно-крапельним шляхом в дитячому садку, школі та інших громадських місцях. Якщо ви ще не стикалися з вітрянкою, вона може застигнути в будь-якому віці - і чим дорослішими буде хворий, тим більшими ускладненнями вона загрожує. Важливо вчасно розпізнати симптоми цієї хвороби і терміново почати лікування.
Інструкція
1
Вітряна віспа зазвичай починається з підвищення температури до 38-39 градусів, появи млявості і поганого апетиту. Симптоми нагадують звичайне ГРВІ (гостру респіраторно-вірусну інфекцію). Можуть збільшитися лімфатичні вузли на шиї і за вушними раковинами.
2
Перші симптоми вітрянки, які легко розпізнати, - це поява червоної висипки через добу після початку помірної лихоманки. Невеликі ущільнення на шкірі можна сплутати з проявом алергічної реакції і навіть з укусами комах. Однак «ветряночних» починає розростатися - іноді це відбувається протягом дня, а часом процес затягується на кілька діб.
3
Перша хвиля висипань при вітряної віспи вражає спочатку груди, руки і обличчя, потім переходить на повіки, шкіру голови, слизові і пахову область. Нешкідливі на вигляд прищики перетворюються на характерні пухирі з рідиною всередині. Шкіра навколо них трохи червоніє. Хворий відчуває сильний свербіж.
4
Через кожні 1-2 дні хворого на вітрянку може вразити ще 2-3 етапи нових шкірних висипань, причому кожна хвиля приносить із собою підвищення температури. Відчувається загальна слабкість, дратівливість, порушення сну й апетиту. Поступово бульбашки з водянистою рідиною підсихають, і на них з'являється скоринка. На сьомий-десятий день температура тіла перестає підвищуватися, і кірка покриває вже все ущільнення. З цього моменту хворий вже не вважається заразним.
5
Слід відрізняти симптоми вітрянки від атопічного дерматиту, який проявляється схожими реакціями організму. Щоб виключити алергію, необхідно прибрати з раціону всі можливі антигени. На віспу цей захід ніяк не вплине. При дерматиті кожна нова хвиля висипу завжди більш інтенсивна, ніж попередня. При вітрянці ж пухирів стає все менше день за днем. Алергічні прояви можна знайти навіть на долонях і підошвах; після відпадання кірочок такі ущільнення мокнуть і покриваються тріщинами. У цьому випадку необхідно пройти лікування, відповідне діагнозу.
Зверніть увагу
Коли нова висип при вітряної віспи перестає з'являтися, кірочки ще залишаться на шкірі близько 0,5 місяця. У цей час ні в якому разі не можна розчісувати і відколупувати болячки - інакше на тілі назавжди залишаться характерні рубці. В процесі хвороби також необхідно запобігати расчеси, інакше в пошкоджені тканини можна внести додаткову інфекцію.
Вітрянка (вітряна віспа) - це гостре інфекційне вірусне захворювання. Хворіють переважно діти 2-10 років. Дуже заразна. У дитячому колективі вітрянка поширюється «зі швидкістю вітру», звідси й назва. Дорослі хворіють набагато важче дітей, можливі навіть летальні випадки. На щастя, симптоми вітрянки досить характерні, що дозволяє вчасно відрізнити її від інших хвороб.
Інструкція
1
Інкубаційний період 10-21 день. Якщо протягом зазначеного строку був контакт з людиною хворим вітрянкою, можна запідозрити це захворювання. Слід враховувати, що хворий стає заразним за два дні до появи перших симптомів і залишається таким ще 5 днів після останнього висипання.
2
За добу до появи висипань людина може відчувати загальне нездужання, головний біль. Це продромальний період. Він більше характерний для дорослих. Самопочуття дітей може залишатися хорошим, але у них часто збільшуються шийні і потиличні лімфовузли.
3
Найхарактерніший симптом вітрянки - висип. Дрібні рожеві плями, розміром 2-4 мм, з'являються спочатку на голові, потім швидко поширюються по всьому тілу. Протягом декількох годин плями піднімають над поверхнею шкіри, перетворюючись на папули. Потім в їх центрі утворюється пухирець, заповнений рідиною і оточений червоним віночком - Везикула. Через 2-3 дні Везикула підсихає, утворюється червоно-коричнева скоринка, яка відпадає через 2-3 тижні.
4
Нові висипання з'являються хвилеподібно протягом 3-4 (у важких випадках до 7) днів.
5
Кожна хвиля висипань супроводжується підвищенням температури тіла. У дітей лихоманки може не бути, у дорослих температура може досягати 40? С. Гарячковий період зазвичай триває до 7 днів.
6
Хворих турбує дуже сильний свербіж шкіри, особливо перші 3-4 дні.
7
Елементи висипу з'являються не тільки на шкірі, але і на слизових оболонках очей, статевих органів, в роті. Спочатку з'являється пухирець, заповнений рідиною, потім він лопається, утворюється сірувата виразка, оточена червоним обідком. Через 2-3 дні виразка гоїться без сліду.
8
Для вітрянки характерна наявність одночасно різних елементів висипу. Папули, везикули, кірочки можуть перебувати поруч на одному і тому ж ділянці шкіри.
Зверніть увагу
Рідина, що заповнює везикули зазвичай прозора. Поява гнійного вмісту каже про приєднання бактеріальної інфекції.