Як солити гриби вовнянки. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

В лісах середньої смуги вовнянки ростуть з червня по жовтень. Основною урожай припадає на другу половину серпня - початок вересня, коли гриб входить в силу і відрізняється особливо високими смаковими якостями. Його можна відрізнити за характерною капелюшку - по краях вона волохата, шерстистий. Прихильники «тихого полювання» знають - це умовно їстівний гриб, і перед вживанням його необхідно термічно обробляти. Більшість господинь надає перевагу солити вовнянки.
Вам знадобиться
  • 1 відро волнушек;
  • 200 г солі грубого помелу;
  • 1 капустяний лист;
  • прянощі за смаком (кріп
  • запашний перець
  • вишня
  • чорна смородина
  • лавровий лист і т.д.).
Інструкція
1
Відберіть для засолювання волнушек молоді екземпляри з діаметром капелюшка до 4 см. Вони повинні бути міцні, з звернувшись всередину крайками («завитками»). Білі і рожеві види готуйте окремо.
2
Відразу після збору або покупки очистіть гриби всуху щіткою з жорсткою щетиною і вістрям ножа; від ніжок залиште тільки 1 \ 3 частина. Вовнянки (тим більше молоді) рідко уражаються хробаками, однак уважно огляньте їх. Уражені гриби слід викинути.
3
Залийте сировину прохолодною водою і залиште вимочувати на дві доби. Кожні 4-5 годин необхідно міняти рідину - тоді гриби не скиснуть, і з них вийде зайва гіркота. Потім воду злийте і ще раз почистіть вовнянки щіткою, потім обсушити на ситі.
4
Шари грибів в 5-7 см кожен перекладайте сухими верхівками кропу з насінням. Пересипайте вовнянки та кріп кухонною сіллю з розрахунку 1 стакан на 5 л грибів. Зверху в ємності насипте сольовий шар товщиною в 1,5-2 см, накрийте чистим і сухим капустяним листом і залиште в прохолодному темному місці на 40-50 днів. Перед подачею на стіл солоні вовнянки рекомендується вимочувати в холодній воді протягом дня.
5
Рецепт солоних волнушек можна видозмінити: спеції та приправи покладіть тільки на дно і на верхній шар грибів. В ароматичний склад введіть за смаком лавровий лист, запашний перець горошком, гвоздику, листя чорної смородини і хрону, гілочки вишні. Сіль візьміть з розрахунку 30 г на 1 кг волнушек. Скинений покладіть дерев'яний кружок по діаметру ємності і гніт.
6
Зберігайте засолені вовнянки при температурі від 0оС до - 10оС, не допускаючи різких коливань. При більш теплому повітрі гриби скиснуть, а на морозі почнуть кришитися.
7
Заощадити час на консервування волнушек допоможе гарячий метод засолювання. Гриби досить вимочити у воді протягом дня, а потім ошпарити окропом і потримати в гарячій воді протягом 30 хвилин. Через цей час відкиньте вовнянки на сито, промийте холодною воді і дайте волозі стекти. Далі засолюють гриби, як при холодному засолі.
Зверніть увагу
Для засолювання волнушек використовуйте кухонну сіль грубого помелу (№0-1), обов'язково нейодовану - від йоду гриби швидко скиснуть.