Як лікувати тиск.

Артеріальна гіпертонія (високий тиск) - найчастіша патологія серцево-судинної системи. В даний час тільки трохи більше половини людей можуть похвалитися «ідеальним» тиском в 120/80. Решті ж хоч раз доводилося відчувати такі симптоми як запаморочення, слабкість, головний біль, часто виникає шум в голові. Людина роками може не звертатися до лікаря, однак тривало поточна гіпертонія сприяє серйозних уражень нирок, серця, головного мозку.

Тому лікувати тиск просто необхідно. Для цього:

  1. Дотримуйтеся правил ЗСЖ: відмовтеся від куріння, нормалізуйте харчування, особливо приділіть увагу обмеженню в раціоні кухонної солі, позбудьтеся від зайвої ваги, якщо він є, займіться помірними фізичними навантаженнями, уникайте стресів.
  2. Якщо це не допомогло, необхідно з вашим лікуючим лікарем скласти курс медикаментозного позбавлення від артеріальної гіпертензії. На даний момент існує сім груп препаратів, спрямованих на боротьбу з високим тиском.
  3. Якщо підвищення тиск протікає по типу гіпертонічного кризу, супроводжується загрудинний болями, задишкою, вираженим запамороченням і порушенням зору, необхідно викликати Швидку допомогу для купірування нападу.

Лікувати тиск народними засобами можна тільки під контролем вашого лікуючого лікаря:

  1. Допоможе суміш з 0,1 кг меду, лимона, натертого на тертці, 5 зубчиків подрібненого часнику. Лікувальна доза - 1 ч.л. двічі - тричі на добу.
  2. Змішати по півсклянки соку журавлини і квіткового меду. Вживати аналогічно.
  3. Залити ложку кукурудзяної муки склянкою води, залишити на ніч. З ранку випийте проціджений відвар.

Набагато рідше зустрічається низький тиск (артеріальна гіпотензія). Воно може бути проявом індивідуальних вроджених особливостей людського організму, наприклад у тендітних молодих дівчат, а може свідчити про серйозну патологію. В цьому випадку людина скаржиться на слабкість і навіть може впасти в обморок.

Щоб боротися з низьким тиском, необхідно:

  1. Повноцінно харчуватися як мінімум 4 рази на добу, додавати солоні продукти в раціон
  2. Намагайтеся зберігати спокійну, тиху обстановку вдома і на роботі, здоровий сон. Корисні розумні фізичні навантаження.
  3. З ранку допомагає чашка випитої кави, але тільки одна, адже щоденне надмірне споживання кофеїну призводить до гіпертонії.
  4. Дуже допомагає контрастний душ, який підтримує в тонусі судини.