Які продукти допомагають підняти гемоглобін.

Низький вміст гемоглобіну в крові призводить до появи залізодефіцитної анемії. Гемоглобін відповідає за постачання мозку, серця, нирок та інших органів киснем. Зовні анемія проявляється постійною втомою, сухою шкірою, ламким волоссям і нігтями. Підняти гемоглобін можна не тільки за допомогою ліків, але і змінивши своє харчування.
Вам знадобиться
  • - м'ясо;
  • - фрукти і сухофрукти;
  • - овочі;
  • - соки.
Інструкція
1
Врахуйте, що при сильній залізодефіцитної анемії зміна дієти може бути лише доповненням до медикаментозного лікування, однак при невеликому відхиленні від норми за допомогою правильного харчування цілком можна підняти гемоглобін до нормального рівня. Залізо не тільки повинно знаходитися в продуктах в достатній кількості, але і бути легко засвоюваним для організму.
2
Додайте в раціон один з найефективніших засобів підвищення гемоглобіну - яловичий язик і м'ясо (телятину), індичину, кролятину, м'ясо жирних риб. З телятини засвоюється найбільша кількість заліза - 22%, з інших видів м'яса трохи менше. Багато заліза містить яловича і свиняча печінка, але вживати її у великій кількості не варто.
3
Зверніть увагу на морепродукти, вони також дуже корисні. З морської риби засвоюється близько 11% заліза, а 100 грам варених молюсків містять практично денну норму заліза для людини.
4
Всмоктуваність заліза з рослинних продуктів набагато нижче - не більше 3-4%. Додайте в раціон квасолю або сою, гранати, курагу, суницю, гарбуз, кавуни, персики, яблука. Дуже корисно пити гранатовий, морквяний і буряковий сік, але не більше 1/2 склянки на день. Купуйте продукти, спеціально збагачені залізом, в них цей елемент знаходиться у спеціальній, доступній для організму формі.
5
Щоб залізо краще засвоювалося, разом з продуктами, що містять залізо, вживайте вітамін С. Наприклад, пийте томатний або апельсиновий соки, додавайте у страви солодкий перець або лимонний сік.
6
Зверніть увагу, деякі продукти, навпаки, перешкоджають всмоктуванню заліза - це молоко, яйця, чай, кава, сир. Їх необхідно вживати окремо, через деякий час після продуктів, багатих залізом.
7
Замість чаю та кави пийте настій шипшини з лимонним соком, відвар листя гречки або кульбаби. Не забувайте про свіже повітря - часті і довгі прогулянки підвищать апетит і поліпшать засвоєння заліза організмом.