Як уникнути деформації стопи.

Стан стоп тісно пов'язане зі здоров'ям організму людини. Саме на них розташовані рефлекторні зони, що відповідають за роботу життєво важливих органів. Оскільки хвороби стоп простіше попередити, ніж вилікувати, слід приділяти велику увагу профілактиці їх деформації.
Інструкція
1
Існують як вроджені, так і набуті деформації стоп. У першому випадку вони проявляються вигляді «вивернути» стопи назовні або всередину. Це може помітити лікар ще в пологовому будинку, який порекомендує для малюка консультацію ортопеда. При вродженої деформації лікування потрібно починати відразу. Воно полягає в використанні гіпсових пов'язок і фіксаторів, масажі, фізіотерапії та лікувальної гімнастики.
2
Щоб уникнути народження дитини з вродженим недугою, необхідно вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися і дотримуватися режиму дня. Важливо дотримуватися лікарських рекомендацій і проходити призначений курс лікування. Якщо в родині вже були подібні випадки, потрібно записатися на прийом в медико-генетичну консультацію.
3
Одним з видів набутої деформації стопи є плоскостопість, яке може бути поздовжнім або поперечним. При плоскостопості можуть відзначатися болі в попереку і в ногах, викривлення пальців ніг, втома при ходьбі і її утруднення, набряки стоп і гомілок. У занедбаній стадії дана недуга призводить до зниження працездатності. Виникнувши, цей вид деформації стопи досить швидко прогресує.
4
Запобігти виникненню плоскостопості нескладно. Потрібно обмежити носіння тісного взуття на високому каблуці і тривале стояння на ногах, купувати якісну зручне взуття, правильно харчуватися, виконувати спеціальну гімнастику, робити ванночки для ніг перед сном.
5
Якщо плоскостопість вже виникло, зверніться до лікаря-ортопеда і виконуйте його рекомендації. Зазвичай лікування включає в себе носіння устілок-супінаторів, лікувальну гімнастику, масаж і фізіотерапію. Якщо ви надовго відтягнете візит до лікаря, цю проблему вирішити буде набагато складніше.
6
Існують і інші види деформації стопи: коли великий палець випирає назовні або ж відхиляється від свого становища мізинець ноги і т.д. Тут допоможуть ті ж прості способи домашньої профілактики.
7
Після пробудження робіть масаж стоп. Присвятіть кілька хвилин розтирання і розминанню всій поверхні стопи. Акуратно порухайте кожен палець ноги кілька разів вгору-вниз. Вставши з ліжка, корисно надягати на ноги мокасини або аналогічну їм взуття. Завдяки цьому ви забезпечите рівномірний тиск на пальці стоп, і їм буде набагато легше адаптуватися до більш вузьким туфлям для вулиці.
8
Якщо на роботі вам доводиться довгий час проводити на ногах, регулярно виконуйте розминку, заспокійливу біль. Зніміть взуття, розітріть і погладьте ступні. Проведіть сильні натискання кулаком на середину ступні, помасажуйте пальці ніг. Якщо вам доводиться довгий час проводити на ногах, вони можуть втомлюватися, хворіти і набрякати. Щоб зняти напругу і біль, в обідній час підніміть ступні, поклавши їх на невелику тумбочку, і дайте їм відпочинок протягом 10 хв.
9
Підклавши під стопу кульку або горіх, покатайте його назад-вперед. Зімніть шматочок паперу, спробуйте взяти його пальцями ступні, а потім перекладати з місця на місце. Крім того, для профілактики деформації корисно виконувати прості вправи на гумовому килимку з шипами: перекочування стопи, ходьба на місці, масаж «кісточки» і ін.
10
Увечері після вечері опустіть ноги в прохолодну воду на 10-15 хв. Перед сном натріть ступні масляним розчином вітаміну Е по 1 капсулі на кожну. Завдяки цим процедурам ви зможете зняти напругу і набряки. Капсули з лікувальним вітаміном Е тримаєте в холодильнику, щоб він мав додатковий охолоджуючий ефект, заспокійливий біль в ногах і уменьшающий їх втому.