Як оформити інтер'єр в китайському стилі.

Китайський стиль, на відміну від японського, що не тяжіє до мінімалізму. Навпаки, приміщення наповнюється досить великою кількістю меблів і декоративних елементів. І всі ці деталі інтер'єру допомагають створити гармонійний простір, що розташовує до комфорту і розслаблення.
Інструкція
1
Китайський стиль в інтер'єрі можна порекомендувати цінителям мистецтва і культури цього народу, любителям китайських бойових систем або ж шанувальникам популярного спрямування фен-шуй. Любителям насичених і яскравих кольорів цей стиль також припаде до смаку. Адже він відрізняється соковитими кольорами: червоного, синього, жовтого, чорного і синього. Також він підходить естетам, що володіє бездоганним смаком, які зможуть не перестаратися з прикрасами та аксесуарами.
2
Колір оздоблення інтер'єру в китайському стилі - червоний, уособлює силу і енергію. Він прекрасно контрастує з чорним кольором. Важливе значення мають 2 інших кольори: жовтий, який символізує славу і владу, і блакитний - знатність. Останній слід позначати в інтер'єрі легкими штрихами. Поєднання білого, чорного і червоного символізує гармонію.
3
Як покриття підлоги може служити паркетна дошка або велика кам'яна плитка. Колір масивної дошки повинен бути насичено-темним, з дещо червонуватим відтінком. Ідеально, якщо це буде паркет з бамбука. Можна також використовувати ковролін зразок циновки.
4
Стіни краще поштукатурити або пофарбувати. Але можна також обклеїти їх шпалерами: як відомо, паперові шпалери були винайдені саме в Китаї. Красиво виглядатиме розпис на стінах: гори з хитромудрими деревами, квітучі рослини, птахи. Оскільки кожен орнамент, візерунок або малюнок має символічний сенс, вибираючи шпалери з «китайськими» зображеннями, не зайвим буде поцікавитися, що вони означають.
5
В відповідністю з китайською наукою фен-шуй, в інтер'єрі, оформленому в китайському стилі, не повинно бути гострих кутів і масивної меблів, трикутних або квадратних форм. Кути в квартирі найкраще прибрати за допомогою навскіс поставленої меблів. Наповніть своє житло легкими низькими диванами, які не мають оббивки, кріслами з бамбука, лакованими табуретами і круглими столиками для традиційного чаювання.
6
Обідній стіл краще придбати широкий і великий, т.к. за ним за китайською традицією збирається вся велика родина. Шафки повинні бути декоровані складною технікою лакування з декількох шарів. Для прикраси використовується інкрустація і інтарсія цінними породами деревини, черепаховим панциром або перламутром, різьба по чорному лаку.
7
При оформленні інтер'єру свого будинку китайці враховують правила фен-шуй, відповідно до яких у кожної речі має бути своє місце. Однакові деталі інтер'єру слід розміщувати в композиції або попарно. Приміром, один стіл і два лакованих табурета, розташованих по різні сторони від нього. У китайському стилі інтер'єру бажано наявність природного освітлення, тому на вікнах не повинно бути фіранок. Замість люстр встановіть лампи, сховавши їх в паперові ліхтарики з абажурами або за ширмами.
8
Найбільш простий спосіб оформити інтер'єр в китайському стилі - це наповнити будинок аксесуарами із зображеними на них ієрогліфами. Наприклад, це можуть бути китайські порцелянові вази, килим ручної роботи, китайська парасолька, покритий вишуканою розписом, паперовий віяло на стіні. Доповнити інтер'єр можна живими квітами у вазах, а також карликовими деревами в горщиках. І останній штрих - аромат запашних паличок або ефірних масел. Інтер'єр, який розташовує до розслаблення і споглядання, готовий.
Зверніть увагу
Основні елементи Китайського стилю: небажані різкі, прямі лінії, гострі кути, чіткі багатокутні форми; форма меблів залишається незмінною протягом століть і важлива в інтер'єрі не менше, ніж гармонійне розміщення всіх елементів: чорна лакова меблі - «класика» китайського меблевого виробництва, для прикраси дуже часто застосовують різьблення по чорному лаку, а також золочення окремих деталей меблів
Корисна порада
Чим же наших сучасників приваблює китайський інтер'єр? Відтоді, як в глибокій давнині був зароджений китайський стиль життя, він по сьогоднішній день залишився практично незмінним. Можуть змінюватися деякі зовнішні атрибути, однак основні принципи естетичних цінностей в китайському інтер'єрі залишається колишнім. Майстерність і традиції виготовлення різних декоративних предметів передаються китайськими майстрами з покоління в покоління.