Як вибрати матрац без "примірки" .

Велика частина порад і рекомендацій по вибору нових матраців починається з пропозиції відправитися в магазин і полежати на кожній моделі, приймаючи звичні для сну пози і звертаючи увагу на власні відчуття. Однак, на жаль, часто вибирати таку дорогу і потрібну покупку доводиться «дистанційно» - гортаючи каталоги або вивчаючи асортимент інтернет-магазинів. Наприклад, якщо навколо немає жодного великого салону або ж апетити постачальників змушують купувати матрац безпосередньо у виробника. І для того, щоб покупка без «примірки» була вдалою, достатньо просто уважно і вдумливо підійти до цього завдання.
Інструкція
1
Визначаємося з розмірами. Для цього потрібно виміряти внутрішні розміри ліжка, звертаючи увагу на можливі перекоси. Стандартна ширина односпальні матраців - 80 або 90 см, двоспальних - 140 або 160 см. Їх довжина може варіювати від 190 до 210 см з кроком в 10 см. Ці параметри повинні збігатися або бути на 1-2 см менше отриманих результатів вимірювань. Для ліжок нестандартного розміру більшість виробників пропонують замовити матрац за індивідуальними розмірами, проте в цьому випадку переплата може бути цілком порівнянна з вартістю нового недорогого підстави. Ще один важливий параметр - це товщина або висота матраца, побічно вказує на його якість. Зазвичай товщина варіює від 15 до 25 см для «дорослих» моделей та від 6 до 10 см для «дитячих». Менша висота говорить про те, що в матраці всього кілька тонких шарів, які далеко не завжди забезпечують потрібний рівень підтримки і еластичності, а велика - аж до 35 см - зустрічається у моделей класу «люкс».
2
Пружинний або безпружинний? Стандартний пружинний матрац складається з блоку незалежних пружин, оточеного зверху і знизу захисними екранами (прошарком, що оберігає більш м'які шари від деформації при зіткненні з пружинами), наповнювача (він забезпечує комфорт, м'якість і пружність), оббивки (верхнього шару, що дозволяє рівномірно розподілити вагу лежачого). Безпружинні моделі, як правило, складаються з декількох більш м'яких (наприклад, латексу) і більш пружних (койра, сизаль) шарів, поєднання яких і виступає альтернативою пружного пружинному блоку. Обидві варіації сьогодні показують прекрасні характеристики ортопедичности - рівномірного розподілу ваги сплячої людини, дозволяють варіювати ступінь м'якості і пружності, можуть прослужити до 10-15 років, тому вибір між пружинні і безпружинні моделями варто робити виходячи з особистих переваг і бюджету.
3
Ступінь жорсткості. Умовно можна розділити всі матраци на жорсткі, напівтверді і м'які, при цьому багато виробників ділять кожну з цих категорій ще на 3-5 ступенів. Найлегше це вибирати між ними людям середньої ваги (від 55 до 95 кг) та середнього віку (від 25 до 45 років) - їм можна орієнтуватися лише на власні уподобання. Старшому поколінню і людям з субтильним статурою варто звернути увагу на м'які і деякі з напівжорстких моделей: такий матрац забезпечує правильне положення хребта, не змушуючи його неприродно вигинатися. А для підлітків, також, як і для людей з масою тіла більше 90-95 кг, краще віддати перевагу найбільш пружні з напівжорстких і жорсткі матраци. Вони відмінно підтримують розвивається хребет або не створюють ефект гамака під великий ваговій навантаженням.
4
І наостанок ... Отримавши довгоочікувану покупку, варто пам'ятати, що навіть самий якісний, ідеально підібраний матрац може викликати легкий дискомфорт в перші кілька днів. Тому судити про те, наскільки підходить ступінь його пружності і м'якості варто хоча б після 7-10 ночей, коли хребет і весь опорно-руховий апарат вже адаптуються до нового ложу.
Корисна порада
Вивчаючи «вміст» матраців, краще дізнатися, що означає кожне незнайоме слово. Наприклад, такі запатентовані терміни, як пуралатекс або ватерлатекса - це не натуральний латекс, а різновиди пінополіуретану, який відрізняється незавидною терміном експлуатації, може деформуватися, почати кришитися або виділяти токсичні сполуки. Невеликий термін придатності і у моделей з ватіновимі і повстяними шарами, які, до того ж, легко вбирають і утримують вологу. Ще одна порада - не варто вибирати матрац з 9 і більше шарами - в цьому випадку виробник жертвує їх товщиною, а значить, і ортопедичними властивостями. При цьому вони можуть бути як склеєні між собою, так і зафіксовані механічно, - другий варіант переважно, оскільки забезпечує кращу вентиляцію і випаровування вологи.