Як правильно доглядати за садової суницею.

Садівники, які не мали можливості протягом деякого часу стежити за висадженими на ділянці рослинами, нерідко виявляють, що садова суниця може обійтися і без догляду. Однак для отримання врожаю, відповідного характеристикам сорту, ця культура потребує періодичного поливі, підгодівлі, прополюванні та обрізку.
Вам знадобиться
  • - комплексне мінеральне добриво;
  • - пташиний послід;
  • - деревна зола;
  • - покривний матеріал.
Інструкція
1
Роботи по догляду за садової суницею починаються після того, як зійде сніг і земля просохне. Видаліть з грядок сухе листя, що залишилася з минулого року. Якщо виявилося, що верхня частина кореневої системи кущів виявилася оголеною, засипте її грунтом. Подібне може статися як через замерзання верхнього шару ґрунту, так і з причини браку в ньому поживних речовин.
2
Першу підгодівлю рослин виробляють навесні. Очистивши посадку від старого листя, полийте міжряддя і землю навколо кущів, а півгодини по тому підгодуйте рослини розчином комплексного добрива, який слід наливати в викопані в міжряддях канавки глибиною близько десяти сантиметрів. Після підгодівлі засипте борозни і подрихліте землю. В процесі розпушування видаляйте бур'яни.
3
Другий раз підгодуйте суницю під час появи квітконосів. Розведіть одну частину пташиного посліду в двадцяти частинах води і дайте рідини настоятися протягом п'яти днів. Перед внесенням добрива в грунт додайте в десять літрів суміші половину склянки деревної золи. Повторіть підгодівлю в момент початку цвітіння суниці.
4
Якщо під час цвітіння виникне небезпека заморозків, накрийте грядки, щоб уберегти майбутній урожай. В якості укривного матеріалу підійде прозора поліетиленова плівка. Якщо температура опускається до трьох градусів нижче нуля, скористайтеся двома шарами плівки або щільним папером.
5
Під час закладки квіткових бруньок, яке в умовах середньої смуги доводиться на середину серпня, підгодуйте рослини калійними і фосфорними добривами, виключивши азотні, які можуть привести до бурхливого зростання зеленої маси. Для підгодівлі приготуйте суміш з розрахунку 200 грам суперфосфату на літр води.
6
Суниця досить вимоглива до вологості ґрунту. Якщо на глибині 20 сантиметрів земля розсипається, полийте грядки в борозни, пророблені в міжряддях, і подрихліте посадки. Хороший результат приносить мульчування грунту торфом або тирсою, шар яких затримує вологу. При необхідності повторіть полив через тиждень. Стежити за вологістю землі буде потрібно протягом усього теплого часу року.
7
Після збору врожаю ножицями або гострим ножем зріжте старі листи садової суниці. Таку операцію щорічно проробляють для омолодження кущів.