Як вибрати гарні автомобільні диски.

Диски виконують в автомобілі не тільки декоративну функцію. Від їх правильного вибору залежить плавність ходу, навантаження на підвіску, вентиляція гальмівних дисків і колодок. Велике значення при цьому має вагу дисків, який залежить від того, якого типу диск.
Інструкція
1
Вибрати хороші автомобільні диски можна, знаючи їх основні особливості. За технологією виготовлення диски бувають ковані, литі і штамповані. Штамповані диски раніше виготовляли зі сталі, але цей метал був занадто важкий і збільшував навантаження на підвіску. Єдиною перевагою штампованих дисків є їх низька ціна.
2
Для виготовлення дисків зараз використовуються алюмінієві сплави. Цей матеріал значно легше стали, тому диски з алюмінію мають меншу вагу і знижують безпружинну масу автомобіля. Плавність ходу знаходиться в прямій залежності від цього показника - чим менше безпружинна маса, тим плавні буде рухатися автомобіль. Легке колесо не «пробиває» підвіску навіть на дуже нерівній дорозі. Воно має меншу інерцією, що збільшує стійкість і полегшує управління автомобілем, знижує навантаження на вузли і зчленування підвіски, продовжуючи її термін служби. Алюміній, крім того, менше схильний до дії корозії, особливо, якщо для покриття дисків використовувати різні анодні покриття або високоміцні лаки на гальванічної підкладці.
3
Алюмінієві диски бувають кованими і литими. Литі диски більш популярні, оскільки при порівняно невеликій ціні вони мають високу якість. Кожен диск проходить перевірку, виробники гарантують відсутність шлюбу - каверн і раковин в металі. Оскільки технологія дозволяє звести втрати металу до мінімуму, собівартість литих дисків невисока. Недоліком їх є ненаправленная кристалічна структура металевого сплаву, тому для забезпечення необхідної міцності стінки таких дисків роблять досить товстими.
4
Ковані диски забезпечують необхідну міцність, оскільки метал при цьому має волокнисту структуру, не порушувати при виготовленні виробу. Стінки кованих дисків при тій же міцності на 20% тонше, ніж литих. Оскільки ця технологія характеризується великою кількістю відходів, ковані вироби коштують дорожче, ніж литі і різниця ця досить істотна.
5
Купуючи диски, керуйтеся не тільки міркуваннями економії, естетики або міцності. Обов'язково прочитайте «Керівництво по експлуатації» свого автомобіля. Як правило, в ньому виробник дає самі чіткі рекомендації з вибору цього аксесуара. Дотримуючись їх і знаючи особливості кожного типу дисків, ви легко зробите свій вибір.