Як знайти психологічні причини безсоння.

Глибоким, повноцінним і здоровим сном може похвалитися не кожен. Одним із серйозних і досить поширених порушень сну є безсоння. Її причини можна умовно розділити на фізіологічні і психологічні.
Інструкція
1
Фізіологічно настанню сну перешкоджають прийом їжі на ніч, куріння, вживання алкоголю, хвороби внутрішніх органів, прийом ліків, несприятлива обстановка для сну, шум, світло, незручне ліжко. Бажано звести до мінімуму вплив подібних факторів.
2
З психологічних причин безсоння основними є страх, тривога, внутрішні суперечності і внутрішні переживання, нереалізовані устремління. Турботи дня пригнічують вашу психіку, і ви не зможете спокійно заснути, поки не відпустите їх. Для початку необхідно усвідомити їх, виділити і сформулювати.
3
Ділова конкуренція, засмучені діти, нескінченні потоки машин - всі ці враження і спогади про минулий день проникають у ваші думки і перевозбуждают вашу нервову систему, заважаючи вам відчути себе в тихому й спокійному місці, настільки необхідному для повноцінного сну.
4
У сні людина не може контролювати себе і своє життя. Тому, занурюючись в сон, запитайте себе: наскільки ви довіряєте самому собі і тому, що відбувається навколо вас? Може бути, ви за щось чіпляєтеся і боїтеся відпустити, втратити? Все це здатне провокувати високий рівень тривожності і труднощі з засинанням.
5
Сон - це не тільки відновлення сил, але і період відсутності контролю. Багатьох людей цей факт приводить в жах: «Що ж відбудеться за цей час без моїх знань і досвіду!». Вони не можуть відмовитися від тимчасового «вимикання» власної свідомості, а тому не можуть розслабитися і заснути.
6
Спробуйте гуляти перед сном хоча б півгодини, щоб впоратися з безсонням. Відмовтеся від контактів з телевізором і комп'ютером за 45 хвилин до передбачуваного «відбою». Прийміть теплий душ перед сном, а повечеряйте завчасно, години за три, щоб наповнений шлунок не перешкоджав вашому розслабленню.
7
Лягаючи в ліжко, окіньте уявним поглядом своє тіло «по частинах». Витягніть вільно руки і ноги і представляйте їх почергово то дуже важкими, свинцевими, то повітряними і легкими. Можете розслабити окремо кожен палець, кисть, кожен хребець. Уявіть себе в дуже красивому місці, де дме приємний вітерець, подивіться на своє тіло зверху, збоку. Це зажадає від вас напруги внутрішнього уваги, зате при належній старанності така процедура подарує вам заповітне стомлення і м'який рівний сон з чистим пробудженням.