Як лікувати захворювання очей у кішок.

Захворювання очей у кішок є досить поширеним явищем. При їх своєчасному виявленні і правильно призначеної ветеринаром терапії, ці хвороби можна вилікувати. Ветеринар в залежності від поставленого діагнозу призначає необхідні лікувальні препарати. Найчастіше у кішок з очних захворювань зустрічаються кон'юнктивіт, епіфора (сльозотеча), чужорідне тіло в оці і пошкодження ока.
Інструкція
1
Кон'юнктивіт у кішок є запалення рогової оболонки ока. Він може бути самостійним захворюванням або супроводжувати інфекційні. Сльозотеча є першою ознакою кон'юнктивіту. У більш легких випадках він може пройти самостійно через 3-7 дні. У більш серйозних - слізні виділення стають жовтуватого кольору, рясними, мають клейку консистенцію, скупчуються в куточках очей. У цьому випадку лікування потрібно проводити обов'язково.
2
Перш ніж вилікувати кішку від запалення рогової оболонки ока, спочатку слід усунути причину, по якій воно виникло. Якщо протягом 3 днів кон'юнктивіт не пройшов, необхідно звернутися до ветеринара. Він пропише очні краплі, антибіотики, а також пояснить, як правильно виконувати процедуру промивання очей.
3
Епіфора у кішок являє собою сльозотеча, яке виходить за рамки нормального. Його причини можуть бути різними: кон'юнктивіт, алергія, закупорка слізних каналів, пошкодження рогової оболонки, а також запалення сполучної оболонки очей. Крім того, воно може бути симптомом, що супроводжує деякі інфекційні захворювання - наприклад, верхніх дихальних шляхів. У деяких випадках в результаті сльозотечі у кішок змінюється забарвлення шерсті під очима. У цих місцях шерсть слід ретельно промивати або навіть виголити.
4
Запалення рогової оболонки ока і рясне сльозотеча можуть бути ознаками того, що око пошкоджений або в нього потрапило чужорідне тіло. Для встановлення причин цих симптомів обстеження очей кішки потрібно проводити при яскравому світлі. Щоб видалити з них чужорідне тіло, покладіть великий палець однієї руки на край верхньої повіки ока, а великий палець іншої - на край нижньої повіки. Відтягніть повіки і огляньте очне яблуко.
5
Порівняйте очей, який має пошкодження, зі здоровим. Верхня поверхня рогівки здорового ока гладка і прозора. Якщо ви помітите в ньому піщинку або смітинку, акуратно видаліть її вологим марлевим тампоном. Для цього проведіть їм в напрямку кута ока уздовж внутрішньої поверхні століття. Якщо чужорідне тіло має великий розмір, обережно видаліть його кінчиками пальців або пінцетом. Якщо самостійно це зробити не вийде, слід терміново звернутися до фахівця.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nc--431H3jo
У тварин досить часто зустрічаються хвороби очей. Вони виникають внаслідок дії різних хімічних, механічних і фізичних травм. Або розвиваються при паразитарних, інфекційних і незаразних хворобах. Своєчасне виявлення захворювання дає можливість звернутися до ветеринарного лікаря, який поставить діагноз і призначить правильне лікування.
Вам знадобиться
  • - антисептичні засоби;
  • - розчин двовуглекислої соди;
  • - вазелінове масло;
  • - мазь жовтого оксиду ртуті;
  • - йодоформенная мазь або пеніциліновий;
  • - борна кислота;
  • - розчин сірчанокислого цинку 0,5%;
  • - адреналін;
  • - фурацилін;
  • - антибіотики.
Інструкція
1
Рани повік у тварин бувають колоті, різані, поверхневі або проникаючі. При цьому сам край століття, рубець або вії механічно дратують рогівку і кон'юнктиву, викликаючи запалення і виявлення рогівки. Такі рани піддаються хірургічній обробці з використанням антисептичних засобів, накладаються шви. При накладенні швів слід прагнути відновити правильно повіку, так ви уникнете завороту або вивороту.
2
Блефарит може бути викликаний різноманітними причинами: роздратуванням століття термічним, механічним і хімічним впливами, а також ускладнення ударів і ран. Сприятливі фактори: виснаження тварини, порушення обміну речовин, авітаміноз. У підстав вій можуть утворитися скоринки або лусочки, спостерігається сльозотеча. Розм'якшує скоринки примочками з теплого розчину двовуглекислої соди 1% і вазеліновим маслом. Два рази на день змащуйте краї повік маззю жовтого оксиду ртуті 2%, йодоформенной або пенициллиновой маззю. У запущених випадках повіки обробляються спиртовим розчином зеленки 1%.
3
Гострий катаральний кон'юнктивіт супроводжується свербінням, припуханням кон'юнктиви, сильним почервоніння, з внутрішнього куточка ока йдуть слизові виділення. При пальпації очей і повік - хворобливість. Для лікування цього захворювання застосовуються холодні примочки. Промивайте кон'юнктивальний мішок розчином борної кислоти 3%. Застосовуйте як в'яжучих засобів краплі - розчин сірчанокислого цинку 0,5%. У сірчанокислий цинк при сильно вираженій гіперемії додавайте адреналін (по одній краплі на один мілілітр).
4
Кератит - запалення рогівки зустрічається практично у всіх тварин. Захворювання може бути поверхневим і глибоким. Причиною можуть стати поранення, удари або чужорідне тіло, дія низької і високої температури, а також інфекційні хвороби. По-перше, слід усунути причину захворювання. Промийте рогівку розчином борної кислоти 3% або фурациліну. Потім закладіть за повіки фурацилиновую, ксероформенную, йодоформенную або жовту ртутну мазь. Призначають тепло у вигляді компресів, а також опромінення лампами Мініна або соляюкс. При гнійному перебігу захворювання призначають антибіотики і сульфаніламіди.