Як викладати думки.

У кожній сфері діяльності є люди, які мало роблять і багато говорять. Вони досягають більшого успіху, ніж їх працьовиті колеги. І роблять це тільки тому, що від народження наділені даром красномовства. Мабуть, немає такої людини, яка сумнівався б у тому, що крім уміння щось робити важливо вміти подати себе. Або продати. Так що вміння правильно викладати думки - не таке вже непрактично, якщо вдуматися.
Інструкція
1
Вступайте в діалог, ретельно вивчивши тему. Викладачі часом ставлять «незадовільно» учням, які надто мудро викладають предмет. Начебто вони говорять багато розумних слів, але досвідчені вчителі бачать, коли людина не дуже розуміє, про що говорить. Якщо ви хочете красиво викласти свою геніальну думку, потрудіться в деталях продумати всі її нюанси. Для спрощення завдання спробуйте розповісти про неї старому, дитині, другу, далекому від теми. Подумайте, які слова ви будете підбирати, щоб переконати кожного з цих людей.
2
Викладайте простою мовою. Потренувавшись «на кішках», спробуйте перенести спрощений виклад теми в діалог з тими, хто в ній зацікавлений. Кожна професія має море нюансів, в яких не розбираються непосвячені люди. Треба говорити з ними майже як з першокласниками. Вводите в тему «з нуля», робіть акцент на тому, що дійсно важливо, говорите просто, але ємко.
3
Складіть план бесіди. Згадайте уроки літератури і російської мови. Вчителі чомусь наполягали на тому, що потрібно здати не тільки твір, а й план твори. Навіть якщо ви прекрасно пишете або говорите з чистого аркуша, структурування промови допомагає зробити її зрозуміліше для інших. Не полінуйтеся скласти тези своєї доповіді, і вас зрозуміють набагато краще, ніж якщо ви вирішите імпровізувати.
4
Використовуйте барвисті приклади і метафори. Метафора - не строго наукове пояснення. Це, скоріше, художня аналогія, що дозволяє спростити якийсь складний предмет обговорення в мові. Використання метафор - сильна сторона будь-якого оратора. Повчіться цього і ви. Якщо вам складно придумувати помітні і яскраві приклади, вивчіть збірники притч, казок і афоризмів. Беріть широко відомі образи, і розміщуйте в вашу ситуацію. Це допоможе донести до людей практичну цінність ваших міркувань.
Здатність ясно і чітко формулювати власні думки нагоді вам і в роботі, і в особистому житті. Людина, яка грамотно і красиво говорить, вигідно виділяється серед оточуючих.
Інструкція
1
Читайте якісну літературу. Класичні твори світової літератури - кращі помічники для людини, який поставив метою навчитися формулювати власні думки. Читаючи все більше і більше, ви відчуєте мову автора, знайдете улюблений стиль викладу і зрозумієте, як краще будувати речення і фрази.
2
Поповнюйте словниковий запас. Без багатого лексикону ваша мова буде куцою і банальною. Шукайте синоніми для тих слів, які ви вживаєте найбільш часто, намагайтеся урізноманітнити своє мовлення і зробити її багатшою.
3
Спілкуйтеся з інтелігентними, освіченими людьми. Їх правильна мова благотворно вплине і на ваш стиль викладу. Завдяки відмінному Приміром, ви й самі станете грамотно, повно і яскраво викладати власні думки.
4
Вивчайте нові слова. Зустрівши незнайомий термін, обов'язково зверніться до словника. Подивіться його значення і вивчіть, як слово використовується в контексті. Ще краще - завести звичку знайомитися з новим словом щоденно.
5
Ведіть щоденник або блог. Постійно висловлюючи власні думки, ви отримаєте відмінну практику і навчитеся майстерно складати фрази. Відточуйте вміння аргументувати свою точку зору.
6
Зосередьтеся на думки, яку хочете викласти. Важливо до кінця додумати її, виключити відволікаючі фактори і позбутися зайвої багатослівності. Витіюватість може відвернути вас і слухачів від основної ідеї або спотворити зміст сказаної вами фрази, а ваша балакучість втомить співрозмовника.
7
Вивчайте основи логіки. Ця наука допоможе вам у викладі своїх думок. Якщо вам складно розібратися в якомусь предметі, розкласти всі аргументи по поличках допоможе схема. Вчіться мислити системно, тоді й висловити ідею буде простіше.
8
Згадайте уроки російської мови. Твори і викладу в чималому ступені допомагали освоїти мистецтво правильного вираження думок. Потренуйтеся в написанні рецензії на вподобаний вам фільм чи перекажіть своїми словами історію, почуту від одного.
9
Виконуйте наступну вправу: візьміть якесь речення та перефразуйте його в декількох варіаціях. Це допоможе вам відчути слово і навчитися будувати фрази.
10
Позбувайтеся слів-паразитів. Вони не тільки спотворюють вашу мову, а й заважають думати. В момент, коли ви вимовляєте зайве або жаргонне слово, ви не просто заміщаєте їм присудок або підмет, а насправді втрачаєте нитку міркування. Слідкуйте за собою і говорите правильно.