Як замінити миша клавіатурою. Як замінити клавіші.

Різні дії за допомогою миші застосовуються для управління комп'ютером не менш часто, ніж натискання кнопок клавіатури. Однак іноді виникає ситуація, коли використання миші ускладнене або просто неможливо. Для таких випадків в ОС Windows передбачена функція заміни управління курсором натисканням відповідних кнопок на клавіатурі.
Інструкція
1
Включення нестандартних способів управління комп'ютером в операційній системі Windows винесені в окремий аплет «Панелі управління». Щоб до нього перейти, клікніть по кнопці «Пуск» і виберіть у головному меню пункт, який так і називається - «Панель управління». Потім клікніть по назві розділу «Спеціальні можливості», а на наступній сторінці клацніть по посиланню «Зміна параметрів миші» у розділі «Центр спеціальних можливостей».
2
Цей аплет можна запустити і по-іншому. Наприклад, посилання на нього поміщена в головне меню - розкрийте його, перейдіть в папку «Усі програми», потім в папку «Стандартні» і, нарешті, в каталог «Спеціальні можливості». А можна використовувати пошукове вікно в головному меню - натисніть клавішу Win, наберіть на клавіатурі «спе» і натисніть Enter.
3
В апплете «Центр спеціальних можливостей» поставте позначку поряд з полем «Включити управління покажчиком з клавіатури» та натисніть кнопку OK або «Застосувати». Після цього переміщати покажчик миші можна буде за допомогою клавіш додаткової (цифровий) клавіатури. Цифри з 1 по 9 (виключаючи 5) керують переміщенням покажчика по горизонталі, вертикалі і діагоналях. Клавіша з цифрою 5 відповідає натискання правої кнопки миші і зазвичай викликає на екран контекстне меню відкритої програми.
4
Швидкість переміщення курсору за допомогою клавіш і деякі інші параметри можна змінити в настройках. Для цього в апплете є окремий розділ, який викликається клацанням по посиланню «Налаштування управління покажчиком».
5
У Windows передбачені «гарячі клавіші» для оперативного включення і відключення режиму управління покажчика миші з клавіатури. За замовчуванням для цього використовується комбінація з лівих клавіш Alt і Shift у поєднанні з клавішею NumLock. Їх натискання викликає діалогове вікно, в якому потрібно підтвердити включення режиму. Повторне натискання цієї ж комбінації відключає його без будь-якого діалогу підтвердження, але зі звуковим сигналом.