Як знайти жорсткість.

Кажуть, що м'якість і доброта - властивості благородних натур. Але, на жаль, не завжди в світі є місце тільки благородству. Якщо не навчитися вчасно виявляти жорсткість , можна серйозно поплатитися. На жаль, це якість в наші дні затребуване в стосунках і з родичами, і з колегами, і з друзями.
Інструкція
1
Повірте в те, що м'якість - не завжди благо. Часто м'якість виникає з бажання усім догодити. Людина намагається нікому не зробити боляче відмовою, поки сам не починає «тонути» під вантажем взятих на себе зобов'язань. Роблячи справи за інших, ви позбавляєте їх можливості самим навчитися робити те ж саме. Адже життя не завжди підносить їм безвідмовних людей в число друзів або родичів. Рано чи пізно вони можуть зіткнутися з необхідністю вирішувати свої проблеми самостійно. І якщо у них не буде це виходити, ви можете отримати не порцію подяки, а порцію ненависті через те, що не дали людям шанс спробувати свої сили.
2
Призупините спілкування з маніпуляторами. Якщо людина м'який тоді, коли це потрібно, і жорстокий, коли потрібно, він діє адекватно. Якщо він м'який завжди, це не є правильним пристосуванням до дійсності. Але для того, щоб навчитися відстоювати свою позицію, треба спочатку відновити самооцінку. Одним із способів навчитися себе цінувати є фільтр соціального оточення. Поки ви не виберетеся з-під гніту маніпуляторів і тих, хто вами користується, буде важко виконати всі подальші кроки. Зрозуміло, деколи це зробити важко. Наприклад, якщо головний маніпулятор вашого життя живе з вами в одній квартирі. Але, принаймні, потрібно зменшити кількість тих, хто користується вами. Придумайте спосіб обмежити спілкування з такими людьми.
3
Навчіться розуміти, що саме ви хочете. У боротьбі за вміння проявляти жорсткість потрібно позбутися нав'язаних вам бажань. М'яка людина часто переконує себе, що хоче чинити так само, як хтось, хто ним користується. І якщо число нахлібників різко скоротити, починається своєрідна «ломка». Хочеться комусь допомогти всупереч своїм інтересам, а нікому. Треба пережити цей період і спробувати розшукати в своїй душі паростки затоптаних бажань. Виявивши їх, культивуйте в собі ці бажання, приділіть їм час і увагу. Ставши гармонійніше відносно зі своїми бажаннями, ви з подивом виявите, що не будете менш цікавою людиною для оточуючих. Навпаки, навколо вас з'явиться більше число людей, які будуть вас поважати.
Зверніть увагу
Пам'ятайте: в основі безвідмовності лежить любов до процесу, а не до результату. Виявляючи м'якість до місця і не до місця, ви немов виконуєте команди невидимих батьків, які кажуть: «Старайся!». Старанність - не єдиний шлях до успіху. Часом вміння грамотно розподілити завдання в команді, вибудувати загальну діяльність з людьми набагато важливіше горезвісної старанності. Навчившись відстоювати межі своєї відповідальності, ви з подивом виявите, що результат вашої роботи стане тільки краще.