Як навчитися вишивці кольорів у стилі рококо.

Існує досить багато різних способів вишивки - гладдю, хрестиком, атласними стрічками. Такі види рукоділля зустрічаються досить часто. Однак, крім традиційних, є оригінальний спосіб витонченого прикраси - це вишивка у стилі рококо, яка формує об'ємні квіточки, особливо гарними виходять трояндочки. Такий стиль прекрасно підходить для оформлення кокеток, нижнього краю в'язаних спідниць і суконь, комірів, манжетів, поясів.
Вам знадобиться
  • - нитки;
  • - швейна голка;
  • - п'яльці.
Інструкція
1
Перш ніж почати вишивання незнайомим стилем, обов'язково апробують такий вид роботи на зразку. Це надалі допоможе не тільки напрацювати досвід, але і правильно розрахувати і розташувати отриманий малюнок на одязі. Для пробної вишивки можна брати як бавовняну або льняну тканину, так і клапоть матеріалу, з якого передбачається основний виріб.
2
Для роботи можна використовувати найрізноманітніші нитки, наприклад, «Ірис» або муліне. Якщо для роботи обрали муліне, то не потрібно розділяти його на окремі ниточки - працюйте відразу з усіма. Ідеально підходять для цієї мети відтінкові нитки. Крім цього допустимо використання навіть звичайної пряжі, наприклад, для декорування теплих виробів.
3
Натягніть на п'яльці тканину і олівцем позначте малюнок, що складається з бутона трояндочки і відходять від нього листочків. Всуньте в швейну голку нитку і зробіть на її кінці вузлик. Виведіть нитку з вивороту на лицьову сторону в середині малюнка. Виконайте маленький стібок поруч з ниткою, але голку не подають через тканину, а залиште на лицьовій стороні. Тепер зробіть навколо голки за годинниковою стрілкою десять витків і протягніть через них нитку, притримуючи отриману спіральку пальцем лівої руки. Закріпіть фрагмент вишивки. Це буде серединка бутона трояндочки.
4
На лицьовій стороні введіть голку з одного боку отриманого фрагмента. Після цього знову зробіть неповний стібок на іншій стороні від серединки бутона так, щоб голка була видна на тканині наполовину. Повторно виконайте витки, після чого витягніть через спіраль нитку і знову закріпіть вишивку на тканині. Отриманий «пелюстка» буде займати приблизно третину бутона. Виконуйте такі дії навколо середини квітки таким чином, щоб кожний наступний стібок знаходився правіше і трохи ближче, ніж кінець попереднього стібка. Це дасть формування пелюсток трояндочки. За аналогічним принципом виконайте листочки зеленого кольору.
Корисна порада
Вироби з такою вишивкою не можна прати в машині, так як об'ємне, досить вразливе прикраса може бути безповоротно втрачено.