Як лікувати пронос.

Пронос (інша назва - діарея) проявляється в прискореному виділенні водянистого вмісту нижнього відділу травного тракту. Ритм дефекації - явище індивідуальне, тому кожен сам повинен оцінювати, що для нього норма, а що ні. Само по собі, це розлад дуже поширене, буває в будь-якому віці при різних обставинах, тому боятися тут нічого. Але лікувати діарею, безумовно, необхідно.
  1. Зупинити пронос, усунути здуття живота допомагає такий простий засіб, як активоване вугілля (в день 3-4 рази по 2 г у вигляді водного розчину).
  2. Як і будь-яке захворювання, пов'язане з травним трактом, лікування діареї вимагає дотримання суворої дієти. Слід обмежити вживання вуглеводних продуктів: варення, меду, тістечок, випічки і т.д. Також варто відмовитися від багатих на клітковину овочів і фруктів і від алкоголю і жирної їжі. Не пийте сиру воду. Тобто потрібно часто, але потроху, щоб не перевантажувати травну систему.
  3. При розладі кишечника корисно приймати відвари ромашки (4 ложки сухих суцвіть ромашки заливають однією склянкою окропу, кип'ятять протягом 10 хв .; п'ють по 3-4 столові ложки три рази на день до їди). М'ята (1 ложку сухого листя заливають однією склянкою крутого окропу, тримають на повільному вогні 10 хв .; п'ють по півсклянки відвару вранці і перед сном).
  4. Дуже важливо при діареї уникнути зневоднення. Так як питна вода не містить речовин, які втрачає організм при діареї (цукор, мінеральні солі), важливо компенсувати цю втрату, вживаючи максимальні дози рідини, що містить ці необхідні речовини. Це можуть бути чай з цукром, бульйон, морси або просто вода з глюкозою. У разі інфекційного походження проносу призначають антибіотики.

Діарея може бути різного походження і, відповідно, лікують її по-різному. Лікувати понос від нестачі вітамінів можна за допомогою вітамінних уколів. При дісбактеріозной діареї приймають ліки, які нормалізують мікрофлору кишечника (наприклад, «Лактобактерин», «Біфідумбактерин»). В аптеках достатньо всіляких антидиарейні коштів, здатних оперативно лікувати понос. Перед покупкою ліки обов'язково ознайомтесь з інструкцією, показаннями до застосування, інформацією про побічні действіях.Следіте за власною гігієною! Мийте руки з милом перед прийомом піщі.Понос може бути проявом дуже серйозних захворювань! Якщо звичайні кошти протягом тривалого періоду не допомагають вам або з'являються додаткові симптоми - обов'язково зверніться до лікаря.