Як зв'язати кардиган гачком.

Умільці, які освоїли в'язання серветок, шарфів і шапочок, можуть взятися за більш складну роботу. Наприклад, зв'язати гачком модний кардиган. Виберіть авангардну або класичну модель будь-якої складності, купіть гарну пряжу - і приступайте.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - гачок;
  • - журнали з в'язання;
  • - папір для викрійки;
  • - сантиметрова стрічка .
Інструкція
1
Відповідний фасон кардигана можна знайти в журналах з в'язання. Вам не доведеться самостійно підбирати відтінки і малюнки, складати викрійки і вираховувати кількість пряжі. Але як бути, якщо жодна з журнальних моделей вам не сподобалася? Придумати власний фасон. Це зовсім не складно, особливо якщо ви вирішите пов'язати ажурний кардиган.
2
Повітряну мереживну модель можна носити поверх річного сукні або костюма, надавати на пляж або недільну прогулянку. Для святкового кардигана підійде пряжа з віскози або шовку з додаванням люрексу. Чарівну річну модель в стилі міського сафарі в'яжіть з льону або бавовни натуральних тонів. Ну а авангардний наряд доповнить простий кардиган з щільних кручених ниток їх суміші бавовни з поліестером.
3
Складіть викрійку. Найпростіший варіант - прямий кардиган з рукавами-прямокутниками, що нагадує за фасоном японський халат-юката. Зніміть мірки і виберіть довжину майбутнього виробу. На аркуші кальки накресліть прямокутник, чия довжина дорівнює довжині кардигана, а ширина - напівобхвату ваших стегон з припуском в 4-5 см. Викрійки поличок накресліть аналогічним чином. Щоб кардиган красиво лежав на грудях, зробіть глибокий V-подібний виріз. Ширину і довжину рукавів виберіть довільно. Щоб модель вийшла більш повітряної, відмовтеся від кишень, комірів та інших деталей.
4
Розрахуйте кількість петель на один сантиметр, зв'язавши зразок. Номер гачка повинен відповідати товщині нитки. Наберіть потрібну кількість петель і в'яжіть узор у вигляді клітин, утворений стовпчиками з накидом. Якщо ви хочете, щоб клітини вийшли крупніше, можна вив'язувати стовпчики з двома накидами. Почніть ряд зі стовпчика, потім наберіть три повітряні петлі, пропустіть три петлі ланцюжка і вивяжіте ще один стовпчик. Закінчивши ряд, почніть другий, розташовуючи клітини в шаховому порядку. Для цього кожен стовпчик другого ряду вив'язувати в середині клітини.
5
Щоб малюнок був рівним, в'яжіть щільно, не роблячи занадто великих накидов і не витягуючи нитки. Всі деталі, крім поличок, в'яжіть рівно, без убавленій. Щоб зробити скоси для вирізу на грудях, провязав половину деталей поличок, поступово зменшуйте кількість петель. У кожному другому ряду пров'язуйте разом дві перші петлі.
6
Закінчивши деталь, зволожите її і наколи на викрійку до висихання. Зшийте рукава, з'єднайте полички зі спинкою і вшитої рукава в пройми. Обв'яжіть кардиган по краю вузької зубчастої тасьмою. Перший ряд тасьми складається з стовпчиків без накиду, а другий - з маленьких горбків-піко, утворених шляхом вив'язування ланцюжка з двох-трьох повітряних петель. Отгладьте готовий кардиган і приміряйте його.