Як прати вовняну тканину в машинці.

У холодну пору року невід'ємною частиною гардеробу стають теплі вовняні речі. Щоб вони надовго зберегли свою форму і привабливість, за ними потрібно правильно доглядати і прати. Краще, звичайно, вдатися до ручного прання або скористатися послугами хімчистки. Якщо ж кількість речей змушує застосувати пральну машину, необхідно пам'ятати кілька важливих правил.
Вам знадобиться
  • - пральна машина з функцією прання вовняних або делікатних тканин; - Миючий засіб або порошок, не містять луг і ензими; - Кондиціонер для вовняних тканин
Інструкція
1
Перед пранням ознайомтеся з ярликами на одязі, можливо, якісь речі не можна прати в машині. Перевірте кишені і манжети на наявність сторонніх предметів. Для того щоб петлі не деформувалися при пранні - замітає їх. Речі виверніть навиворіт, що запобіжить поява катишков.
2
Придбайте в магазині підходяще миючий засіб, рекомендований для вовняних виробів. Воно не повинно містити ензими і луг, що руйнують структуру тканини. Для додання еластичності і м'якості використовуйте кондиціонер або інші добавки.
3
Оберіть необхідний режим прання для вовняних тканин, з температурою не більше 30 градусів. Віджим також повинен бути щадним, оптимально близько 600 об/хв. Висока температура і сильний віджим можуть призвести до того, що ваша річ дасть велику усадку.
4
Після прання вовняні речі краще сушити на горизонтальній поверхні в розправленому вигляді. Якщо в процесі річ дала усадку, можна спробувати виправити становище, пропрасувавши через вологу тканину. При цьому потрібно розтягувати виріб в тих місцях, де воно зменшилося в розмірі. Після прасування не забудьте гарненько просушити.
Корисна порада
Попереднє замочування зведіть до мінімуму. Річ може розтягнутися і втратити початкову форму.