Як провести дні науки в школі.

Чомусь дорослі не розуміють, чому дитина в школі абсолютно не хоче вчитися. В свою чергу, дитина виростає і не розуміє, чому так не любить школу його чадо. Насправді, в усі часи вчитися подобалося лише тим хлопцям, які були самі зацікавлені в навчанні. Саме формуванню такого прагнення і може посприяти ряд заходів, який можна назвати "Дні науки в школі".
Інструкція
1
Сучасна російська школа розвивається і змінюється з кожним роком, змінюючи не тільки варіанти ЄДІ, а й саму суть шкільного навчання. Уже давно в повітрі витала ідея проблемного навчання, вже давно багато шкіл стали орієнтувати учнів на те поняття, яке є найважливішим у новому освітньому стандарті, - самонавчання. Сучасна освіта передбачає, що учні самі повинні проявляти інтерес до науки й самі повинні хотіти і вчитися займатися важливими для них науковими дослідженнями. Побудуйте план заходів Днів науки саме на цій простій ідеї самонавчання.
2
Проведіть в один із днів конференцію шкільних наукових робіт. Науково-дослідна робота - найпоширеніший вид наукової діяльності, якою школярі можуть займатися самостійно і яка вже багато років здійснюється в школах, ліцеях і гімназіях. Це відмінна можливість продемонструвати не тільки свої розумові здібності і інтереси, а й отримати досвід публічного виступу, познайомитися з регламентом подібних заходів та отримати поради з приводу подальшої роботи.
3
Влаштуйте турнір з інтелектуальних ігор, наприклад, по грі «Що? Де? Коли? ». Такі турніри проводяться в багатьох російських школах. Гра прекрасно розвиває ерудицію, логічне та творче мислення, пам'ять і вміння працювати в команді. Загальні правила шкільних ігор «Що? Де? Коли? »Можна знайти на відповідному порталі.
4
Постарайтеся провести для дітей зустрічі та лекції з ученими з самих різних галузей науки. Заздалегідь домовтеся з людьми, яких хотіли б у першу чергу познайомити з учнями: як правило, в лекціях для школярів вони не відмовляють. Хлопці зможуть задати свої питання.
5
Крім написання науково-дослідницької роботи, запропонуйте хлопцям створення власного наукового проекту, а в Дні науки влаштувати їх перегляд. Зрозуміло, виконання проектів займає чимало часу і вимагає постійних консультацій викладачів, тому повідомте дітям про цю ідею заздалегідь.
6
Влаштуйте також уроки-семінари, присвячені біографіям великих учених і їх основним працям. В роботі на семінарі мають бути задіяні самі школярі. Щоб їм було цікаво, хай вони самі підносять один одному інформацію, а вчитель виступає лише в ролі контролюючого.
Корисна порада
дні науки в школі, наука для дітей, шкільні дні науки