Як освоїти косе в'язання.

Актуальне косе в'язання привертає рукодільниць пластичністю і універсальністю полотна з діагональними візерунками. Йому можна надати бажаної форми - від прямокутника до квадрата та кола. Цей спосіб рукоділля відмінно підходить для двоцвітних і багатобарвних виробів - як об'ємних (пончо, кардигани), так і зорово зменшують фігуру (жилети, жакети). Щоб освоїти косе в'язання, попередньо потренуйтеся із зразком пряжі.
Вам знадобиться
  • - 2 прямі спиці №3;
  • - 5 панчішних спиць №3;
  • - 50 г акрилової пряжі (довжина нитки 165 м);
  • - гачок;
  • - атласна стрічка;
  • - гудзики;
  • - голка;
  • - нитка бавовняна в тон пряжі.
Інструкція
1
Наберіть на пряму вязальную спицю 2 петлі і пров'яжіть їх виворітними. Далі продовжуйте панчішну в'язку. У кожному особовому ряду робіть прибавки полотна. Для цього на початку ряду після крайової (кромочної) вив'язувати додаткову нитяну дужку з перетяжки (поперечної нитки між сусідніми петлями).
2
В кінці ряду додаток виконуйте після кромочної: замикаюча петля в'яжеться лицьовій і залишається на лівій (неробочої) спиці. З неї ж виконується лицьова схрещена: права (робоча) спиця вводиться в петлю рухом від себе вліво, потім нитка витягується на себе.
3
Продовжуйте розширювати в'язання, поки не досягнете потрібної ширини полотна. Тепер деталь виробу потрібно звужувати. В кінці кожного лицьового ряду спільно пров'язуйте кромочную і наступну петлі, поки на лівій спиці не залишиться всього одна нитяна дужка. Акуратно обріжте пряжу, залишивши «хвостик» довжиною приблизно 10 см. Його ви потім заправите на виворіт готового виробу за допомогою гачка.
4
Спробуйте виконати просту модель за допомогою діагонального в'язання - конверт для новонародженого. Спочатку вам знадобляться прямі спиці №3 і акрилова пряжа відповідної товщини. За описом в кроках №№1-3 виконайте прямокутне полотно потрібного розміру.
5
Наберіть петлі на спиці №3 по одній з кромок прямокутника і зв'яжіть 6 рядів панчішної в'язкою. Після цього розділіть всі петлі на робочій спиці на 4 частини: 2 однакові групи петель залиште для поличок конверта і 2 - для спинки.
6
Виконайте окремо кожну деталь. Для вирізу на лівій і правій поличках закривайте петлі в такій послідовності: спочатку виводяться з роботи одразу 5 петель, потім - 3, 2 і 1. Робіть убавкі, спільно пров'язуючи дві сусідні нитяні дужки.
7
Сшейте з вивороту полотна плечі вироби, потім наберіть на 4 панчішні спиці №3 необхідну кількість петель для рукавів і зробіть полотно потрібного розміру.
8
Для капюшона наберіть петлі по краю вирізу на прямі спиці і виконайте 2 ряди лицьовій гладдю. Далі необхідно стягувати полотно за допомогою укорочених рядів.
9
Подальший лицьовій ряд виконайте не до кінця, а переверніть роботу і зробіть накид. Знов не довяжіте виворітний ряд, поверніть полотно. Працюйте за зразком, поки не вийде пліч капюшона. Потім зробіть другу бічну частину деталі потрібного розміру і закрийте петлі праворуч і ліворуч.
10
Приступайте до центральної частини деталі. В'яжіть її, прихоплюючи крайні бічні петлі, поки капюшон не буде повністю сформований.
11
Обвяжіте край поличок і капюшона чотирма рядами стовпчиків без накиду. По краю однієї з поличок на місці майбутніх гудзиків робіть дужки з повітряних петель.
12
Сшейте низ конверта і Протягніть по лінії пояса атласну стрічку. Пришийте гудзики.
Корисна порада
Діагональне в'язання виглядатиме ефектніше, якщо чергувати на полотні смуги з пряжі двох і більше кольорів.