Як приготувати варення з терну і аличі. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Поєднання терну і аличі надає варенню гармонійний кисло-солодкий смак, помірну терпкість і оригінальне забарвлення. Кожен плід володіє власною цінністю, унікальним складом. «Слива колюча», як ще називають терен, містить багато дубильних і ароматичних речовин, «зливу розчепірена» (алича) багата вітаміном С і каротином. Продукти з терену і аличі - багате джерело пектину. При обробці ягід важливо зберегти їх цінні поживні властивості.
Вам знадобиться
    • 8 кг плодів аличі і терну;
    • 2 чайні ложки соди;
    • 1 л води;
    • 2 склянки сливового відвару;
    • 6 кг цукру.
Інструкція
1
Відберіть близько 8 кг стиглих плодів правильної форми - фіолетово-чорний сорт терну і светлоокрашенную аличу. Переспілі сливові при варінні швидко втрачають форму, а недостиглі не відрізняються багатством смакового і ароматного букета.
2
Терн і аличу часто готують з кісточками. Однак якщо ви збираєтеся тримати заготовки в прохолодному місці більше року, слід розрізати плоди на половинки і звільнити від насіння. При тривалому зберіганні кісточкові культури виділяють шкідливу синильну кислоту.
3
Відсортовану сировину ретельно промийте в проточній воді, відірвіть плодоніжки і наколи кожну ягоду зубочисткою. Покладіть плоди в розчин харчової соди (2 чайні ложки на 1 л води) і тримайте в ньому 20-25 хвилин, щоб алича і терен не тріснув в процесі термічної обробки.
4
Злийте содовий розчин через друшляк і добре промийте плоди прохолодною водою. Дайте рідини повністю стекти. Тепер ягоди рекомендується пробаланшіровать - помістити в емальовану ємність і залити окропом. Через 3-4 хвилини злийте гарячу воду.
5
На основі відвару сливових, що залишився після баланшіровкі, приготуйте цукровий сироп. Розмішайте 1 стакан рідини з 4 кг цукрового піску і поставте посуд з розчином на середній вогонь. Ретельно помішуйте цукрову масу, поки вона повністю не зволожиться.
6
Влийте ще 1 склянку відвару і додайте 2 кг цукрового піску. Інтенсивно заважайте сироп і варіть, поки він не стане густим і повністю однорідним.
7
Залийте терен і аличу сиропом, рівномірно розподіливши його по поверхні ягід. Доведіть варення до кипіння і протримаєте на повільному вогні 5 хвилин. Після цього вимкніть плиту і залиште плоди до повного охолодження.
8
Повторіть процедуру - закип'ятіть сироп з ягодами і проваріть ще 10 хвилин, потім охолодіть. Колір сиропу повинен ставати все темніше і насиченішим. Востаннє варення з терну і аличі доведіть до кипіння, потримайте на гарячій плиті пару хвилин і вимикайте.
9
Розкладіть аличу та терен по стерильним сухим банкам прокипяченной шумівкою, потім залийте сиропом. Зазвичай при варінні варення сливові дають багато соку, і солодкої рідини гранатового кольору залишається в надлишку. Її можна використовувати як ягідного соусу для млинчиків, морозива та інших десертів.