Як проводити лікування артрозу.

Артроз - захворювання, що характеризується пошкодженням суглобів, руйнуванням хрящів, суглобових структур, зв'язок. При цьому додатково можуть спостерігатися розростання остеофітів, які в народі прийнято називати відкладенням солей. Лікування артрозу - це тривалий процес. Найчастіше він триває протягом усього життя. Щоб уповільнити процес активного руйнування хряща, застосовуються всі доступні методи.
Інструкція
1
Деякі пацієнти тривалий час не звертають уваги на похрускування суглобів, на ранкову скутість і біль, тому звертаються до лікаря досить пізно, коли процес руйнування кісткової тканини йде повним ходом, і біль стає настільки нестерпним, що хворий змушений обмежувати руху і більшу частину часу намагається перебувати в стані спокою. Гіподинамія призводить до слабкості зв'язок і атрофії м'язів. У подальшому при русі суглоби випробовують підвищене навантаження, що призводить до ще більш прискореного руйнування хрящової тканини. Виходить замкнуте коло.
2
Для лікування артрозу в першу чергу призначають препарати, здатні лікувати запалення і біль. До них відносяться нестероїдні протизапальні засоби. Якщо артроз ускладнений запаленням внутрішньосуглобової рідини, пацієнтові призначають внутрісуглобні ін'єкції кортикостероїдів: «кеналога», «Дипроспану», «Гідрокортизону».
3
Але основа терапії артрозу - це не зняття болю, а запобігання подальшого руйнування хрящової тканини. Основними препаратами для хондромодулірующей терапії служать хондропотектори: «Глюкозамин» і «Хондроітин сульфат». Дані препарати лікар призначає тривалими курсами з невеликими перервами. Приймати їх потрібно протягом усього життя.
4
Для внутрішньосуглобового введення можуть призначити «Сінокорм», «Ферматрон», «Хіаларт». Для внутрішньом'язового - «Мукасат», «Румалн», «Хондролон».
5
Як тільки гострий біль буде знята, пацієнтові призначають дозовані фізичні навантаження і лікувальну фізкультуру в умовах поліклініки.
6
Важливу роль відіграє санаторно-курортне лікування. За призначенням лікаря можна відвідувати курорти, де проводяться грязелікування, масаж, фізіотерапетіческіе процедури, ЛФК. Відвідувати курорти рекомендовано у фазі стійкої ремісії.
7
Успішне лікування артрозу - це не тільки застосування всіх препаратів, призначених лікарем, але й дотримання загальних рекомендацій. Хворий повинен повноцінно харчуватися, відмовитися від алкогольних напоїв, які здатні посилювати руйнування хрящової тканини. Крім того, обов'язково доведеться розлучитися із зайвими кілограмами і застосовувати дозовані навантаження. При артрозі можна займатися плаванням, ходьбою з перешкодами, їздити на велосипеді в помірних кількостях.