Як вибрати хорошу офісний папір.

Папір для офісу краще використовувати декількох типів, підбираючи найбільш підходящі для кожної одиниці або кожної групи задіяної в робочому процесі оргтехніки. Вибирати можна, орієнтуючись на присвоєний папері клас або звертаючи увагу на докладні перерахування параметрів, які описують особливості папери в цифрах.
Інструкція
1
Якщо вам зовсім ніколи займатися розбором досить численних властивостей офісного паперу, орієнтуйтеся на присвоєний їй клас якості. Всього їх чотири - три позначаються латинськими буквами A, B, C, а ще один має назву «економ-клас». Найвищі параметри відповідають класу A, а найбільш дешевим буде економ. До букві можуть бути додані один або кілька плюсів - це означає, що з якихось параметрах папір перевершує пред'являються до цього класу вимоги. Наприклад, для самого простого настільного копіювального апарату буде достатньо паперу економ-класу. Для копіра середньої продуктивності (до 35 копій в хвилину) слід купувати папір класу C, якщо число копій не перевищує 180 на хвилину, підійде папір з міткою B, а більш продуктивна техніка вимагає використання класу A.
2
Можна підбирати папір і більш ретельно, звертаючи увагу на зазначені на упаковці параметри. Один з основних - щільність - повинен перебувати в рамках від 80 до 95 г/м ?. Більш якісний папір має більш високий показник - у газетній цей параметр дорівнює 50 г/м ?, у писальної - 65 г/м ?, а найбільшим є значення в 200 г/м?.
3
Інший показник - ступінь білизни. Відповідно до стандарту ISO вона може бути виражена у відсотках. Вибирайте папір, у якої це значення не менш 90%, а для друку високоякісних презентаційних матеріалів він повинен бути ще вище.
4
У відсотках вимірюється і ще один параметр - вологість. Від нього залежить, наскільки висока ймовірність застрявання листів в офісних копірах і принтерах. Вибирайте папір з якомога меншим показником - прийнятним буде значення, яке не перевищує 5,3%.
5
Для двостороннього друку важлива ступінь прозорості листів - цей параметр доведеться визначати на око. А для створення документів з кольоровими зображеннями за допомогою струменевих фотопринтерів краще використовувати спеціальний папір - вона дозволяє отримати найкращу якість і продовжити термін служби пристрою.