Як навчити школяра особистої безпеки.

Коли дитина підростає, батьки стикаються з тим, що він вже хоче ходити вулицями один, без супроводу мами і тата. Оскільки це пов'язано з безліччю небезпек, вони нерідко відчувають занепокоєння. Найкраще привчати школяра до дотримання правил безпеки з дитинства і поступово готувати його до самостійного прийняття правильних рішень.
Інструкція
1
Далеко не кожні батьки мають можливість супроводжувати дитину в школу або гурток. А найняти для цієї мети няню не кожному по кишені. Якщо ваш малюк вчиться в початковому класі, підшукайте школу неподалік від будинку, щоб він міг дійти до неї самостійно. Після 4 класу можна змінити її на більш відповідну або престижну. До цього часу школяр вже навчиться правилам поведінки на вулиці і в громадському транспорті, тому він зможе їздити туди сам.
2
Навчіть школяра правильно переходити дорогу. Пояснюючи йому правила дорожнього руху для пішоходів, підкріплюйте свої слова особистим прикладом. Коли переходите з дитиною вулицю після включення зеленого сигналу світлофора і в належних місцях, пояснюйте дитині послідовність дій.
3
розкажіть своєму чаду, що не слід заходити в під'їзд або в ліфт з незнайомим йому чоловіком. Нехай у школяра буде мобільний телефон, щоб він міг подзвонити вам у разі потреби.
4
Привчіть школяра до відповідальності. Якщо дитина пішла гуляти на вулицю з друзями у дворі, він повинен повернутися додому вчасно. А якщо захоче піти на іншу дитячу площадку або зайти в гості до друга, повинен запитати на це вашого дозволу.
5
Досить часто діти стають жертвами злодіїв мобільних телефонів. Звичайно, школяру апарат потрібен, щоб батьки могли з ним зв'язатися. Але не варто купувати дітям дорогих моделей. Краще придбати бюджетний телефон в межах 2 тис. Руб. Поясніть дитині, що не слід діставати мобільний на вулиці і демонструвати його перехожим. Частіше розмовляйте з школярем на тему особистої безпеки. Перевіряйте його знання, ставлячи питання, як правильно чинити в тій чи іншій ситуації.