Як урізноманітнити в'язання джемпера орнаментом.

Древнє мистецтво прикраси в'язаних полотен хитромудрими орнаментами не втратило своєї актуальності, лише збагатилося новими сюжетами. Саморобний джемпер з барвистим двоколірним або багатобарвним візерунком завжди буде на виду і не вийде з моди. Виріб можна оформити з орнаментом одним яскравим елементом, декоративної смугою або виконати в єдиному стилі всі деталі крою.
Вам знадобиться
  • - 2 прямі спиці;
  • - 2 або більше мотка пряжі різних кольорів;
  • - картатий лист;
  • - маркери.
Інструкція
1
Ретельно продумайте орнамент для джемпера - робота над ним потребують ретельності, і помилка навіть в одній петлі зіпсує всю задумку. Для початку виберіть простий двокольоровий візерунок і потренуйтеся на зразку пряжі. Тільки після цього рекомендується переходити до більш складних елементів на самому виробі.
2
Спробуйте пов'язати джемпер в популярному етно-стилі. Цікаві ідеї підкажуть видання з прикладами старовинного рукоділля. При виборі візерунка врахуйте призначення одягу. Наприклад, скандинавський орнамент в двуцветной біло-сірій гамі (характерні елементи - сніжинки, їли, олені, шишки) підійде для повсякденного носіння. Святкове вбрання можна прикрасити багатобарвним південним візерунком (птахи, вершники, жіночі фігурки); яскравими українськими рослинними мотивами або екзотичними азіатськими. Геометричні форми впишуться в будь-який стиль і підійдуть для людей будь-якої статі і віку. Дітям вибирайте яскраві зображення героїв народних казок.
3
Перенесіть обраний орнамент на аркуш паперу в клітинку. Ви повинні зобразити один повторюваний елемент - раппорт орнаменту. Візерунок буде вив'язувати панчішної в'язкою (чергування особових і виворітних рядів). Зміна пряжі одну на іншу проводиться з «обличчя» виробу. Таким чином, кожна клітина вашої схеми повинна відповідати одній лицьовій петлі. Від точності виконаного малюнка залежить зовнішній вигляд джемпера, тому будьте уважні. Використовуйте маркери відповідних кольорів.
4
Починайте в'язати джемпер, постійно звіряючись зі схемою візерунка. Акуратно міняйте потрібні нитки, простягаючи неробочу пряжу з виворітного боку полотна. Намагайтеся не стягувати протягання, щоб деталі одягу не втратили форму, але і не залишайте їх занадто вільними. Довжина простягнутих ниток повинна точно відповідати відрізкам між петлями однакового кольору. Такий метод в'язання орнаменту зі зміною пряжі в одному ряду прийнято називати жакардовим.
5
Якщо ви вибрали не повторення раппортов в одній смузі полотна, а ізольовані великі малюнки, рекомендується освоїти метод інтарсії. У цьому випадку для вив'язування кожного декоративного елемента використовуйте окремий клубок ниток. На вивороті джемпера НЕ БУДЕ протяжок. Щоб на кордонах петель різних кольорів не з'явилося отворів, необхідно закріпити пряжу в точці зміни клубків. Щільно обкрутить відробила нитку навколо нової робочої пряжі, і тільки після цього продовжуйте роботу над виробом.