Як доглядати за садовими деревами.

Догляд за садовими деревами - це своєчасне формування крони, захист від шкідників, підготовка до зими, внесення добрив, полив, прополка і т.д. Кожна робота проводиться в певну пору року. Від того, наскільки правильно буде організований догляд, залежить кількість зібраного врожаю.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - граблі;
  • - мінеральні добрива;
  • - інсектицидні препарати;
  • - сітка;
  • - брикети від мишей;
  • - садовий вар;
  • - вапно;
  • - глина;
  • - садові ножиці.
Інструкція
1
Весна Пробудження природи завжди додає роботи в саду. Весняний догляд за садовими деревами потрібно починати відразу, як тільки зійде сніг і грунт підсохне. Ретельно зберіть все сміття, листя, перекопайте пристовбурні круги, огляньте дерева. Якщо кора місцями пошкоджена гризунами, залийте пошкодження садовим варом. Побілите стовбури гашеним вапном. Видаліть засохлі гілки.
2
Формувати крону потрібно у молодих дерев. Якщо у вашому саду багато молодих плодових дерев, навесні до початку періоду вегетації пріщіпніте верхушечную поросль. У подальшому вам доведеться проводити формування крони протягом усього літа. Як тільки ріст пагонів буде поновлюватися, повторно обрізайте поросль з недорозвиненими листами. При пінцировка ви отримаєте невеликі гілки з рясним врожаєм. Якщо ж все гілки залишити на дереві, врожаю не буде. У дерев старше трьох років пінцировка не проводять.
3
Навесні навколо пристовбурних кіл внесіть комплексні мінеральні добрива. Рясно полийте дерева і замульчуйте тирсою листяних порід дерев.
4
До появи перших листочків проведіть обприскування від шкідників за допомогою препаратів нового покоління: «Кондіфор», «Топ-стар», «Сонет» або міцного настою полину, пижма, часнику, деревію. Повторне обприскування можна провести через 2 тижні до початку періоду цвітіння.
5
Літо Догляд за садовими деревами полягає в систематичному видаленні бур'янів. Якщо літо варто посушливе і опадів випало зовсім мало, кожні два тижні рясно поливайте садові дерева.
6
Осінь Основні роботи - це підготовка до зими. Зберіть і спаліть всю опале листя, побілити дерева вапном, змішаної з рівною кількістю червоної глини. Перекопайте пристовбурні кола. Обмотайте стовбури спеціальної пластикової чи металевою сіткою. По всій ділянці раскидайте брикети від гризунів.
7
Зима Як тільки випаде перший сніг, ущільните його навколо дерев, полийте водою. Крижана кірка запобіжить порчу кори шкідниками. Глибокої взимку догляд за садом полягає в огляді дерев і при необхідності видалення надлишків снігу після рясних снігопадів.