Як проводити лікування аденоїдів.

Аденоїди - це патологічне розростання носоглоткової мигдалини. Ще зовсім недавно вважалося, що до 12 років носоглоткова мигдалина зменшується, а до 16-20 років від неї залишається лише невелика частина. Проте в даний час лікарі повністю спростували цю теорію. Аденоїди можуть бути і у дорослих. Способи лікування залежать від ступеня захворювання, але в будь-якому випадку адекватну терапію може призначити тільки лікар.
Інструкція
1
Симптоми аденоідовПервим симптомом служить порушення носового дихання. Через це пацієнти змушені дихати ротом. У нічний час слизова рота пересихає, це викликає неприємні відчуття, сон стає переривчастим, людина - нервовим і дратівливим. Знижується увага, слух, голос набуває гугняві ноти, нижня щелепа опускається, через порушення кровообігу часто болить голова. Якщо своєчасно не почати лікування, виражені риси «аденоїдного особи» залишаться на все життя.
2
Ступені аденоідовПрі першого ступеня розрослася носоглоткова мигдалина перекриває 1/3 носоглотки. При другий - 2/3. Третя ступінь аденоїдів характеризується тим, що вільний простір носоглотки практично повністю стає перекритим. Хворому важко дихати, їсти, пити, говорити, грудна клітка стає запалими, так як пацієнт для полегшення дихання постійно намагається вигнутися.
3
Лікування аденоідовПо думку лікарів, лікувати аденоїди консервативним шляхом можна тільки при першого ступеня захворювання. Так як розростання носоглоткової мигдалини - це анатомічне утворення, що складається зі структури тканини. За допомогою таблеток, крапель та інших засобів неможливо зменшити разросшуюся тканину. Єдине, що можна зробити при першого ступеня аденоїдів - це запобігти подальше розростання носоглоткової мигдалини. Відповідно при другого і третього ступеня про це говорити вже не доводиться. Допомогти може тільки оперативне видалення розрослася тканини.
4
Як лікувати аденоїди першої степеніПрі незначному розростанні носоглоткової мигдалини можна провести консервативне лікування за допомогою судинозвужувальних, розсмоктуючих крапель. Судинозвужувальні краплі призначають при порушенні носового дихання на термін не більше 5-7 днів. У подальшому в ніс можна закопувати масло обліпихи, сік алое, використовувати зволожуючі і антибактеріальні спреї на основі морської води. Пацієнтові призначають фізіотерапевтичні процедури. Якщо розростання тканини вдалося зупинити, це абсолютно не означає, що після чергової застуди аденоїди першого ступеня не стануть аденоидами другого або третього ступеня. Тому тактику лікування може підібрати тільки досвідчений і практикуючий лікар-оториноларинголог.
Аденоїди являють собою лімфоїдну тканину в порожнині носоглотки. Її розростання і запалення сприяє розвитку частих і тривалих простудних захворювань. Для поліпшення загального стану можна проводити інгаляції.

Інгаляції при аденоїдах

Запалення і розростання аденоїдів у дитини призводить до того, що вони стають вогнищем інфекцій і перестають виконувати свої функції, внаслідок цього порушується імунітет. Малюкові доводиться дихати через рот. Холодний, незволожене і неочищений повітря, що потрапило в нижні відділи дихальних шляхів, провокує розвиток тривалих і частих простудних захворювань. Одним із способів поліпшення стану дитини є інгаляції. Їх можна робити виключно при першій мірі розростання аденоїдів, коли дихання порушується тільки під час сну. При другого і третього ступеня, коли малюк дихає ротом цілу добу, може допомогти тільки хірургічне видалення аденоїдів. Щоб не посилити захворювання, перед процедурами слід обов'язково проконсультуватися з фахівцем.
Парові класичні інгаляції при збільшених аденоїдах протипоказані.
Для сухих інгаляцій при аденоїдах використовують ефірну олію ялівцю , кипариса, м'яти, ялиці, лаванди, евкаліпта, чайного дерева. Потрібно капнути дві-три краплі ефірного масла на хусточку, шматочок тканини і дати дитині подихати в перебігу семи-десяти хвилин. Тканину, просочену маслами, можна залишити на ніч біля ліжка. При аденоїдах також роблять вологе інгаляції, їх проводять під час прийняття ванни. Для процедури у воду додають п'ять-сім крапель ефірного масла, попередньо додавши їх в невелику кількість морської солі. Щоб зробити сольову інгаляцію, нагрівають кілограм морської солі, додають дві краплі евкаліптової або пихтового масла. Процедуру проводять протягом 5-10 хвилин.
Щоб отримати позитивний ефект від інгаляцій, потрібно вдихати пари ефірних масел повільно, а видихати - швидко.

Користь інгаляцій з небулайзером

Для інгаляцій при аденоїдах буде ефективним небулайзер - прилад-інгалятор, в якому лікарський розчин перетворюється на аерозоль. Використання небулайзера при розростанні аденоїдів допомагає усунути запалення, пом'якшити больові відчуття. Пристрій подає ліки у вигляді дрібних частинок, вони легко потрапляють в запалені місця і засвоюються повністю. Для проведення інгаляцій за допомогою небулайзера краще використовувати препарати, призначені лікарем, мінеральні води. Процедури проводяться швидко і безболісно, діти не відчувають дискомфорту, після інгаляцій проходять супутні симптоми запалення і розростання аденоїдів - кашель, нежить.