Як уберегти меблі від вицвітання в сонячній квартирі.

Сонячна квартира виглядає, безсумнівно, дуже святково і привітно, в ній приємно жити. Але текстильні елементи - меблі, фіранки, штори, скатертини - дуже швидко вицвітають під дією яскравих променів ультрафіолету. Захистити меблі від вицвітання можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - чохли на меблі;
  • - захисна плівка на вікна;
  • - штори або жалюзі.
Інструкція
1
Розставте меблі таким чином, щоб на неї не потрапляли прямі сонячні промені. Якщо кожен день на одну і ту ж частину дивана або столу потраплятиме світло - вона неминуче вицвіте, тобто стане світліше. Причому втратити забарвлення може як оббивка, так і дерев'яні елементи.
2
Особливо обережні будьте з лакованої і шкіряними меблями. На шкірі або лакованої поверхні під впливом сонячних променів можуть з'явитися тріщини і плями. Крім того, такі меблі необхідно розташовувати по крайней мере, в метрі від будь-яких джерел тепла (радіаторів, каміна, труб опалення, кондиціонера і т.д.).
3
До вицвітання меблів і зміни кольору оббивки може привести сигаретний дим, тому намагайтеся не курити в приміщенні. Крім того, пари деяких продуктів при приготуванні їжі також впливають на схоронність оббивки.
4
Якщо уникнути попадання сонячних променів на меблі не вдається, іноді пересувайте і переставляйте її. В такому випадку вицвітання відбуватиметься рівномірно і не помітно для оточуючих.
5
У сонячній квартирі обов'язково повісьте щільні штори або жалюзі. Якщо вдома днем нікого немає, перед відходом на роботу закривайте вікна, не залишаючи шансу сонячним променям. Можна піти більш кардинальним шляхом: встановити нові вікна з захистом від ультрафіолету або наклеїти на стекла захисну плівку. При цьому зовні вікна можуть виглядати дзеркальними або звичайними, в квартирі може бути ефект затемнення чи ні - все залежить від вашого бажання.
6
Для дорогий, цінною, антикварних меблів зшийте або замовте чохли, на стіл постеліть скатертину. Стильні чохли на дивани, крісла та стільці, зшиті в одній гамі з рештою текстилем, прикрасять кімнату і надійно захистять меблі від сонця. Крім того, їх легко прати або замінити в разі потреби.