Як робити корисну гімнастику для хребта.

Хребет є основою всього людського скелета і саме на нього припадає велика частина навантаження. Тому дуже важливо приділяти кілька хвилин на день корисної гімнастики для його зміцнення та покращення в спині кровообігу.
Інструкція
1
Почніть зміцнювати хребет з шийного відділу, поступово спускаючись нижче і переходячи до поперековому. Виконуйте всі вправи 5-7 разів, не поспішаючи і дуже обережно, щоб не отримати травму. Кожен поворот робіть до упору.
2
Станьте прямо, ноги поставте разом. Виконайте повороти голови вправо до упору, потім вліво. Нахиліть голову вниз, намагаючись дістати підборіддям до грудей. Потім відкиньте голову назад і зафіксуйте на кілька секунд в такому положенні. Після цього зробіть кругові рухи головою спочатку за годинниковою стрілкою, потім проти.
3
Ляжте на спину, поклавши під поперек зручний валик, а ноги зігніть в колінах. Руки з'єднайте в замок за головою. Піднімайте спину на кілька сантиметрів від підлоги, намагаючись зафіксувати її в такому положенні на пару хвилин.
4
Поставте ноги на ширину плечей, руки витягніть в замок над головою і виконайте нахили в різні боки. При нахилі вправо слід правою рукою злегка витягати ліву руку і навпаки. Потім нахиліться вперед і назад, щоб кут нахилу становив 45 градусів. Спина при цьому повинна бути прямою.
5
Сядьте на підлогу, розставивши ноги на ширину плечей. Потягніться вперед якомога сильніше, намагаючись дістати до ступень, зафіксуйте положення на кілька секунд, а потім поверніться на вихідну позицію.
6
Стати на карачки, поставивши ноги разом. Вигніть спину вгору, зафіксуйте її, потім поверніться на вихідну позицію. Потім вигніть її вниз, знову зафіксуйте і знову розслабтеся. Повторіть таку вправу кілька разів, після чого зробите подібні дії вправо і вліво.
7
Прислухайтеся до себе під час виконання гімнастики. При перших же больових відчуттях навантаження слід трохи послабити або припинити вправу зовсім, так як перенапруження загрожує серйозними наслідками.
Гімнастика для хребта буде корисна всім людям, особливо тим, хто довгий час проводить сидячи. Вправи робіть легко і весело, перебуваючи в позитивному настрої. Тільки в цьому випадку ваш організм налаштуватися на здоровий лад подібно музичним інструментам, налаштовує на камертон.
Інструкція
1
Візьміть стійкий міцний стілець і сядьте на його край, посміхніться і гарненько «зі смаком» потягніться. Не поспішайте, солодко потягніться ще раз, немов ви тільки що прокинулися, відмінно виспавшись.
2
Нахиліть голову вперед, вигнувши шию дугою. Відчуйте кожен шийний хребець, потім розслабтеся. Повторіть цю вправу не менше шести разів. Виконуючи його, не поспішайте, добре відчуйте кожний рух шийних хребців.
3
Потихеньку нахиліть голову назад, потягніться п'ять разів, щоб відчувалося несильно напруга в глибоких м'язах і зв'язках хребта . Нічого не робіть через біль, не допускайте поява головного болю або запаморочення
4
Робіть повільні нахили голови вправо і вліво, чергуючи при цьому потягування і розслаблення (шість разів). Не забудьте, що вправи повинні виконуватися із задоволенням і радістю. Потягніть голову вгору за тім'ячко, розслабтеся (сім разів).
5
Наступний рух виконується повільно. Втягніть голову, наче черепаха втягує в панцир свою голову. Повертайте повільно голову вправо і вліво до максимальної можливості, відчуваючи приємне напруження в хребті. Виконуйте вправу не менше семи разів.
6
Намацайте у себе холку (сьомий шийний хребець), повільно нахиліть вперед голову і руками акуратно промацайте все шийні хребці. Потім зведіть плечі вперед і потягніться так, щоб загривок виявилася вершиною кулі. Потягніть плечі до вух, повторюйте ці рухи не менше шести разів.
7
Нахиліться вперед, вигніть спину дугою і добре потягніться. Потім також прогните спину назад, взявшись при цьому руками за стілець. Відчувайте кожен хребець, адже в цій гімнастиці дуже важливо не поспішати, а ретельно прислухатися до власних відчуттів. Потім повертайтеся вправо і вліво, після чого потягніться. Всі вправи виконуйте повільно, по шість разів.
8
Встаньте і повільно підніміть руки вгору. Витягайте тіло в «струну», повільно піднімайтеся на шкарпетки і п'ять разів потягуйтеся вгору руками. Складіть руки човником, щоб вони знаходилися в області куприка і крижів, розітріть їх.
9
Ляжте на підлогу, розслабтеся, відчуйте, що ви перебуваєте на шляху до зцілення.
Корисна порада
Всі вправи виконуйте гармонійно, вслухаючись у свої відчуття. Прості згини і скручування хребта не принесуть відчутних результатів. Адже кожен хребець повинен рухатися в повній гармонії, як відмінно складений механізм. Відчувайте, як ви щодня наближаєтеся до своєї мети, виконуйте вправи регулярно, з кожним новим рухом наближаючись до здорового життя.