Як позбутися від різкого болю в попереку.

Різкий біль в попереку, що супроводжується ригідністю м'язів або спазмом, може стати першим симптомом люмбаго або ішіасу. Найчастіше біль виникає після різкого повороту, нахилу, підйому тяжкості, переохолодження. Що робити, і які повинні бути перші дії хворого?
Інструкція
1
В першу чергу негайно обмежте руху і по можливості відразу зверніться до лікаря або викличте невідкладну медичну допомогу. Якщо така можливість відсутня, прийміть таблетку нестероїдного протизапального або знеболюючого засобу, рясно змастіть спину маззю на основі зміїного або бджолиної отрути. Якщо в аптечці даних коштів немає, підійде мазь з червоним перцем або НПЗЗ.
2
Якщо протягом перших двох годин вам не стало хоч незначно легше, викликайте швидку допомогу і без зволікання вирушайте в стаціонар. Біль у спині може бути викликана різними причинами: захворюваннями нирок, при яких потрібна невідкладна медична допомога, серйозними гінекологічними або урологічними проблемами, а також біль у спину віддає при захворюваннях шлунка, проривної виразці, приступі панкреатиту та інших не менш серйозних захворюваннях. Тому консультація лікаря при будь-якому вигляді болю обов'язкове.
3
Після діагностики захворювання вам призначать адекватну терапію. Якщо біль викликаний проблемами з хребтом, лікар призначить курсової прийом нестероїдних протизапальних засобів у вигляді таблеток, ін'єкцій і мазей: «Найз», «Ібупрофен», «Кетанов», «Аертал» або інші препарати подібної дії. Якщо НПЗЗ біль не знімають, призначають стероїдні гормони, внутрішньосуглобові блокади.
4
При захворюваннях хребта пацієнтам рекомендують приймати вітаміни групи В: «мільгамму», «Нейромультивит».
5
Щойно гострий період захворювання залишиться позаду, вам призначать физиолечение: магнітотерапію, електрофорез або фонофорез, лікувальну фізкультуру, масаж.
6
Крім того, ви повинні дотримуватися загальні рекомендації. Утримайтеся від активної фізичної роботи, від підняття важких предметів, не носите туфлі на високих підборах, спите на ортопедичному матраці, за рекомендацією лікаря носите бандаж або ортопедичний корсет.