Яку дієту дотримувати при цукровому діабеті.

Цукровий діабет розвивається в результаті недостатності інсуліну, при цьому в крові спостерігається збільшення рівня глюкози. Дієта при цукровому діабеті є найважливішою основою його лікування. Вона спрямована на підтримку стабільного рівня цукру в крові і нормалізацію вуглеводного обміну, а також допомагає уникнути серйозних ускладнень.
Інструкція
1
Страждаючому діабетом рекомендується їсти в один і той же час і часто - не менше 4-5 разів на день. Також слід обмежити споживання жирів і вуглеводів. Дієта повинна містити білки - не менше 90 г в день, жиру - до 70-75 г. Кількість вуглеводів визначається лікарем індивідуально для кожного хворого. Зазвичай вони складають 200-300 г в день. Загальна калорійність споживаної за день їжі повинна не перевищувати 1700-2000 ккал.
2
При цукровому діабеті рекомендується обмежити споживання солодкої і висококалорійної їжі. Бажано повністю виключити з харчування кондитерські вироби і цукор. За дозволом вашого лікуючого лікаря можна іноді вживати в їжу кондитерські вироби, які приготовані з додаванням замінників цукру. При цьому слід пам'ятати, що калорійність сорбіту та ксиліту відповідає калорійності цукру.
3
Дієта повинна бути збалансованою і обов'язково включати в себе овочі та фрукти. Однак потрібно обмежити споживання картоплі і виключити солодкі ягоди і фрукти: виноград, родзинки, суницю, фініки, інжир. Із закусок можна вживати вінегрети, овочеві салати, заливну нежирну рибу.
4
Продукти бажано готувати на пару, відварювати, запікати або вживати в сирому вигляді. Смажене найкраще виключити. Хліб найкраще вживати з висівок або чорний, 100 - 200 г в день. Точнішу норму хліба повинен визначати лікар для кожного хворого індивідуально.
5
Гарніри й страви з круп, макаронних та бобових виробів при цукровому діабеті дозволяються в обмеженій кількості. В раціоні повинні бути молоко, а також молочні продукти і страви на їх основі: кефір, кисле молоко, сир, пудинги, сирники, сирники. Сметану можна використовувати як приправи до супу і різних страв. Молоко краще додавати в неміцний кави або чай. Напої повинні бути приготовані без додавання цукру.