Як обчислити свій індекс маси тіла.

Індекс маси тіла - це число, яке показує співвідношення ваги до зросту людини. Цей показник використовується Всесвітньою організацією охорони здоров'я для визначення ступеня ожиріння. Знання ІМТ дозволяє вчасно забити тривогу й попередити появу смертельно небезпечних захворювань.
Вам знадобиться
  • - ваги;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Індекс маси тіла потрібно обчислювати і у дітей, адже ожиріння стрімко «молодіє». Правда, для юних пацієнтів складаються інші таблиці для визначення ІМТ. Різна формула підрахунку індексу і для хлопчиків з 12 років, і дівчаток з 10 років, так як розвиваються вони неоднаково.
2
Вирахувати свій ІМТ дуже просто, але для цього потрібно знати досить точні показники зросту і ваги людини в даний момент. Вимірювання найкраще проводити вранці після відвідування туалету. Якщо ви давно не визначали своє зростання, зробіть це, тому що цей параметр теж змінюється навіть у дорослому віці.
3
Для визначення індексу вам знадобиться калькулятор. Своє зростання в метрах потрібно звести в квадрат, тобто помножити на те саме число. Вагу в кілограмах поділіть на отриманий результат. Число, яке ви бачите, і є ваш ІМТ. Наприклад, якщо ви важите 65 кілограмів, а ваш зріст дорівнює 170 сантиметрам, обчислення виглядають так: 65: (1.7х1.7) = 22.5.
4
Всесвітня організація охорони здоров'я умовно поділяє ІМТ на чотири основні групи: • Недостатня вага - 18.5; • Нормальна вага - від 18.5 до 24.9; • Надмірна вага - від 25 до 29.9; • Ожиріння - від 30 і більше.
5
Звичайно, можливо отримати ІМТ з показником зайвої ваги при малій кількості жирової тканини, але трапляється це в основному у бодібілдерів і професійних спортсменів. У цих людей дуже розвинена мускулатура і її вага дуже великий, тому індекс виходить досить великим. Звичайної людини результат більше 25 повинен насторожити. У цьому випадку потрібно негайно скоректувати режим харчування і приділити більше уваги фізкультури.
6
Індекс маси тіла був розроблений бельгійським вченим Адольфом Кетеле. Згідно з дослідженнями медиків різних країн ідеальним ІМТ для чоловіків є показник від 25 до 27, а для жінок - 20-23.
7
Часто застосовується і метод визначення зайвої ваги по шкірній складці. Береться тканина в надчеревній ділянці, якщо складка вийшла товщиною в 1-1.5 сантиметра, це нормально. Якщо ж вона більше двох сантиметрів, варто задуматися про дієту.
Зверніть увагу
Індекс маси тіла (ІМТ) дозволяє визначити ступінь надмірності ваги і ризику розвитку захворювань, в походженні яких грає роль ожиріння. Таблиця і формула ІМТ. На питання, як розрахувати індекс маси тіла, існує проста відповідь: необхідно вага (в кілограмах) розділити на зведений в квадрат зростання (у метрах), тобто ІМТ = вага (кг): (ріст (м)) 2.
Корисна порада
Індекс маси тіла (ІМТ) з початку 80-х років застосовується в декількох країнах для кількісної характеристики ожиріння при розробці медичних стандартів. Він є основним кількісним показником, використовуваним Всесвітньої організації охорони здоров'я для класифікації ожиріння. Індекс маси тіла дорівнює масі тіла пацієнта в кілограмах, поділеній на квадрат зростання в метрах.