Як монтувати скляну полицю.

Скляні полки зайняли в сучасному інтер'єрі міцні позиції. Вироби зі скла створюють відчуття невагомості, легкості і свободи, надаючи житлу блиск і яскравість. Скляна поверхня не боїться вологи, легко звільняється від пилу і, незважаючи на крихкість, вільно витримує великі навантаження.
Вам знадобиться
  • - скляна поверхня;
  • - комплект фурнітури;
  • - кронштейни;
  • - будівельний рівень;
  • - електродриль.
Інструкція
1
Такі складні конструкції зі скла, як сходи, стельові панно або кухонні фартухи, повинен встановлювати кваліфікований фахівець. Але скляні полки відносяться до виробів, монтаж яких можна здійснити самостійно.
2
В розібраному вигляді скляна полиця являє собою скляну поверхню з отворами, кронштейни і набір фурнітури. Кронштейн Г-подібної форми має перпендикулярні поверхні. Одна з них служить для приєднання до полиці, а інша - для її монтажу на стіну.
3
На самому початку робіт по установці полки прикладіть кронштейн до отворів у скляній поверхні. Отвори на склі та на кронштейні повинні абсолютно збігатися. З комплекту фурнітури візьміть болти з потайними капелюшками і відповідні їм гайки. За допомогою цих болтів скріпіть кронштейн і полку, затягнувши гайки до упору, але не дуже сильно. Це дозволить уникнути надмірного навантаження на скло від стиснення.
4
Після установки кронштейнів прикладіть всю конструкцію до поверхні стіни в тому місці в приміщенні, де ви бажаєте бачити скляну пластину. Виставте її точно по горизонталі за допомогою будівельного рівня, покладеного на скляну пластину.
5
Будівельним олівцем проставте мітки для майбутніх кріплень. Візьміть електричну дриль і встановіть на неї свердло того ж діаметру, що у кріплення. Маркером відзначте на свердла довжину кріплення, склавши їх разом. На стіні в зазначених точках просвердлите отвори для анкерних кріплень.
6
Вставте кріплення в отвори і затягніть фіксаційний гвинт. З кожного отвору повинно стирчати щодо загвинчування стрижню довжиною 5-10 мм. Отворами кронштейнів надіньте полку на стрижні і зафіксуйте її гайками до упору.
7
На кінці кріплень надіньте декоративні заглушки. Залежно від типу кріплень, полку може монтуватися на стіну за допомогою стандартних анкерів або саморізів з пластиковими дюбелями.