Як вибрати спальний диван.

Спальний диван - функціональна меблі: вдень на ньому можна на відпочинок і спілкування комфортно розміститися всім членам сім'ї, вночі ж він перетворюється на затишне спальне місце. Покупка даного предмету меблів вирішить проблему малогабаритної квартири. А різноманітність пропонованих моделей дозволить підібрати диван, який вдало впишеться в будь-який інтер'єр.
Інструкція
1
Сучасні дивани розрізняються за типами розкладних механізмів. Ще з радянських часів найбільш інших відомий викочування диван, спальна зона якого висувається з його нижньої частини. Для цього потрібно лише потягнути за петлі. На висунуту частину укладаються подушки, що виконують на складеному дивані роль спинки.
2
У сучасній моделі такого дивана, званої «флеш», спинка складається з цільної площині. На висунуту частину при розкладанні дивана укладається і сидіння, і його спинка. Ще один варіант викочування дивана - кутовий «дельфін». Його конструкція складається з трьох елементів: сидіння одного елемента кута витягується, і диван стає прямокутної ліжком.
3
Незаперечним плюсом викатних диванів є їх компактний розмір в зібраному вигляді і просторе спальне місце в розкладеному. Однак для приміщення маленького розміру диван з механізмом викочування вибирати не варто, оскільки, виступаючи в ролі ліжка, він буде займати занадто багато місця.
4
Найпростіший розкладний механізм у дивана-книжки. Щоб його розкласти, необхідно підняти сидіння вгору до клацання, а потім, натискаючи на нього, опустити вниз. Більш здійснений аналогічний механізм «клік-клак», конструкція якого забезпечена додатковим положенням спинки. Така опція дозволяє розташуватися на дивані напівлежачи або напівсидячи. Через швидкого зносу замків механізм «книжка» визнаний самим ненадійним, в той час як система «клік-клак» - більш довговічною.
5
Вибираючи такий розкладний диван, віддайте перевагу виробу вітчизняних виробників. Конструкції, створювані в нашій країні ще з радянських часів, перевершують за якістю імпортні аналоги. Останні більш елегантні, але менш пристосовані до частого розкладання. Вони більше підходять в якості додаткового місця, зрідка розкладуваного для гостей.
6
Диван-розкладачка розгортається і згортається разом з матрацом. Даний механізм трансформації дозволяє виробникам втілювати в життя самі незвичайні ідеї, створюючи оригінальні моделі. З них найбільш відомі моделі «миксотуаль», «акордеон», а також бельгійська, американська й італійська розкладачки. Недоліками диванів-розкладачок є відсутність ящика для зберігання білизни і втомлива трансформація.
Купуючи новий диван, потрібно вибрати модель, яка підходить за кольором і стилем до загальної обстановці кімнати. Однак якщо ви плануєте використовувати покупку для щоденного сну, до вибору варто підійти більш уважно. Спальний диван повинен легко розкладатися і збиратися, а також бути максимально комфортним.
Інструкція
1
Комфортабельні великі дивани можуть бути занадто громіздкими для малогабаритної кімнати. Перед покупкою продумайте, де ви поставите диван і зробіть необхідні заміри.
2
Вибираючи диван, обов'язково попросіть консультанта розкласти і зібрати його, а потім виконайте це самостійно. Чи зможете ви легко розкладати диван щодня? Перевірте плавність ходу механізму, прислухайтеся - чи немає скрипу, чи надійні кріплення. Якщо щось викликає сумніви, краще випробуйте іншу модель.
3
Велику частину часу диван буде розкладений, а збирати його ви плануєте тільки для особливо урочистих подій на зразок прийому гостей? Тоді переконайтеся, що і у вигляді ліжка ваше придбання виглядає естетично. Навряд чи вам підійде модель, що розкладається безпосередньо на підлозі. Спати на такій конструкції зручно, проте подібний диван повинен складатися щоранку. Зате висувні або розкладні моделі на міцних високих ніжках в розібраному вигляді нагадують звичайну софу або ліжко.
4
З'ясуйте, з чого виготовлений каркас дивана. Він може бути металевим, комбінованим, дерев'яним або виготовленим з ДСП. Надійніше всього комбінована конструкція з металу і добре просушеного дерева - така модель довговічніше, до того ж її легше розкласти.
5
Оцініть наповнювач дивана і рівень його м'якості. Диван з поролоновою набиванням може бути зручним, проте незабаром його доведеться замінити. Поролон - матеріал недовговічний, він швидко починає кришитися. Такий диван небезпечний для алергіків. Кращий варіант для сну - диван з ортопедичним матрацом. Ступінь жорсткості оціните в магазині. Приляжте на диван - вам повинно бути зручно.
6
Оберіть оббивку. Для сну не підходять дивани, оббиті шкірою або шовком. Практичний за все оббивка з бавовни - він не ковзає і легко чиститься. Непогано, якщо до дивана додається знімний чохол. Придбайте додатковий тонкий матрац - він охоронить оббивку і зробить сон більш комфортним.
7
Вирішіть, де ви будете зберігати постільні приналежності. Деякі моделі передбачають вбудовану систему зберігання - вона може розміщуватися під дном або, приміром, в об'ємних підлокітниках. Для інших диванів потрібно докуповувати спеціальні короби або тумби для білизни. Виберіть найбільш зручний для себе варіант.