Як в'язати шапку-мішок.

Об'ємна шапка-мішок - універсальний варіант для багатьох дівчат. Такий головний убір не псує покладену зачіску, захищає від холоду вуха і лоб, а за бажанням власниці приймає різну форму. До того ж таку шапку легко зв'язати самостійно. Підберіть підходящу пряжу і приступайте до роботи - вона займе зовсім небагато часу.
Вам знадобиться
  • - нитки для в'язання;
  • - гачок;
  • - спиці;
  • - товста голка.
Інструкція
1
Оберіть нитки для вашої майбутньої шапки. Ви можете пов'язати ажурну річну модель з крученого бавовни або шовку. Для прохолодних осінніх днів знадобиться тепла шапочка з вовняної або напіввовняної пряжі. Дуже нарядно виглядають і головні убори з фасонної синтетичної пряжі - вони не надто теплі, зате виглядають дуже декоративно і відмінно доповнюють плащі і пальто.
2
Шапку-мішок можна в'язати як спицями, так і гачком. Для початку виготовте зразок - він допоможе вам розрахувати кількість петель в одному сантиметрі. Виміряйте обхват своєї голови і дізнайтеся, скільки петель вам необхідно набрати. Вирішіть, яку довжину матиме ваша шапка. Вільний край мішка може вільно спадати на шию або майже обтягувати голову.
3
Якщо ви віддаєте перевагу працювати гачком, зв'яжіть повітряну ланцюжок з необхідної кількості петель і замнемо її в кільце. Щоб виготовити теплу модель, в'яжіть щільними стовпчиками без накиду. Ажурна шапка вийде при вив'язування стовпчиків з двома накидами через три пропущених петлі.
4
Працюйте, що не натягуючи нитку - полотно має бути рихлим і пластичним, щоб шапка красиво драпірувалася. Зв'яжіть трубу висотою 40-45 см і зав'яжіть нитку. Всуньте нитку в товсту голку з великим вушком і прошийте верх шапки великими стібками по колу. Стягніть нитку і міцно зав'яжіть. Виверніть шапку і приміряйте. Не забудьте отпарить виріб.
5
Не менш просто виготовити шапку за допомогою спиць. Наберіть потрібну кількість петель. В'яжіть полотно лицьовими петлями в парних рядах і виворітними - в непарних. Зв'язавши прямокутник в 35-40 см заввишки, обірвіть нитку і протягніть її за допомогою голки у зворотний бік, стягнувши полотно. Зауважте край нитки, зшийте бічний шов і виверніть виріб. Шапка-мішок готова. Її можна прикрасити помпоном або пензлем, укріпленої на місці стягання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_fR4hJPCckg