Як боротися з жовчнокам'яної хворобою.

Жовчнокам'яна хвороба - захворювання, що характеризується утворенням каменів в жовчному міхурі або жовчних протоках. Просування утворилися каменів по жовчних шляхах викликає приступ печінкової кольки або жовтяницю.
Інструкція
1
Методи лікування жовчнокам'яної хвороби на різних етапах різні. Однак хворим, незалежно від проведених заходів, потрібно протягом десятків років дотримуватися дієтичний режим і періодично проводити курортне лікування. Це дозволяє підвищити активність клітин печінки і уникнути виникнення холестеринемии, обмінних порушень. Важливе місце займає боротьба з інфекцією жовчних шляхів, жовчного міхура і висхідній кишечника.
2
Необхідно запобігти застій жовчі. Кращим жовчогінним засобом є дробове харчування, тобто часті прийоми їжі в невеликих кількостях. Для розрідження жовчі і збільшення секреції необхідно рясне пиття. Також важливо шляхом призначення легких проносних, дієт і клізм боротися з запорами.
3
З їжі хворого слід виключити багаті холестерином мізки і яєчні жовтки, різко обмежити жирні, м'ясні страви (особливо копчення), вершкове масло, алкогольні напої, консерви. Рекомендується переважно вегетаріанська дієта, багата вітамінами.
4
У період різких загострень захворювання необхідно дотримуватися мізерної дієти: манна і рисова каша на воді, чай, білі здобні сухарі, киселі. Поступово в раціон вводяться протерті овочі, овочевий суп, нежирний бульйон, кисле молоко і трохи молока. Окрім дотримання дієти хворому необхідно уникати хвилювань, переохолоджень, стресових ситуацій.
5
Провідне місце в боротьбі з жовчнокам'яної хворобою займає санаторно-курортне лікування. На стан хворого благотворно впливають розмірені прогулянки, повноцінний відпочинок, правильний режим, що полегшує болі і знімає запальні процеси пиття мінеральних вод.
6
З лікарських засобів мають значення багаті протизапальними і проносними інгредієнтами рослинні препарати; протидіючі камнеобразованию жовчні кислоти; послабляющие і жовчогінні солі.
7
Для лікування жовчної коліки на область печінки необхідно накладати зігріваючі компреси й теплі грілки. Якщо хворий не переносить тепла, прикладіть лід. Також для зняття гострого болю призначають болезаспокійливі засоби: морфін, белладонну, папаверин, новокаїн.
8
При інфікуванні жовчних шляхів призначають сульфонамідні препарати, уротропін, пеніцилін. Також проводять нехірургічний дренаж шляхів у поєднанні з поліпшує стан печінки і підвищує опірність організму внутрішньовенним вливанням глюкози, роблять переливання крові і т.д.