Як виростити савойскую капусту на своїй ділянці.

Свійські капуста дуже смачний і корисний овоч. Вітамінів, мінеральних солей та інших корисних речовин в ній на порядок більше, ніж в білокачанної. Тому садівники вирощують її на своїх ділянках.
Інструкція
1
Агротехніка савойської капусти схожа з білокачанної, але все-таки щоб виростити хороший урожай, необхідно знати деякі нюанси. Розсада цієї культури дасть хороший урожай, тільки якщо їй буде вистачати світла. Не поспішайте з посівом насіння. Дочекайтеся теплих днів, коли сіянці можна буде виставляти на балкон. Сійте насіння в кінці березня - початку квітня. В середині квітня проводите посів на ділянці в грядку під плівку або в теплицю. Плівку потрібно прибирати днем, щоб сходи гартувалися і поглинали необхідну кількість сонячних променів.
2
Висійте насіння на глибину 0,5-1 см за схемою 3х5 см. Полийте, прикрийте склом або плівкою. Щодня чистою тканиною видаляйте конденсат. Після того як сходи з'являться, зніміть плівку, а ємність, в якій вони перебувають, поставте в світле прохолодне місце. Температура вдень повинна бути приблизно 12 градусів, а вночі 6. Коли виросте перший справжній лист, распікіруйте рослини в окремі ємності. При пересадці пріщіпніте кінець корінця приблизно на 1/3, для того, щоб капуста краще гілкувалася. Якщо насіння висівали одразу в грядку, пікіровку не зробите.
3
висаджують розсаду у відкритий грунт в першій декаді травня. Робіть це за схемою: для пізніх сортів 50х60 см, для ранніх - 40х50. Виробляєте процедуру ввечері в похмуру погоду. Викопайте невелике поглиблення і посадіть у нього рослина до перших листків. Добре пролийте і укрийте ялиновим гіллям від прямих сонячних променів. Залишати їх потрібно до тих пір, поки розсада не приживеться.
4
Місце вибирайте добре освітлене, в тіні вона не зможе зав'язати качан. Бажано якщо це буде низина, де грунт добре зволожений. Попередньо удобрите грунт, внісши по 2 відра компосту або гною і 80 грам повного мінерального добрива на квадратний метр.
5
Догляд за савойської капустою полягає в своєчасному поливі, прополюванні, розпушуванні, обробці від шкідників, підгодівлі.