Як зробити керамічний горщик.

Горщики для квітів будуть оригінальною прикрасою вашого будинку, якщо ви зробите їх самостійно. Спробуйте створити керамічний горщик, для цього знадобиться лише глина для ліплення, фантазія і піч для випалу.
Вам знадобиться
  • - глина;
  • - гончарний круг;
  • - вода;
  • - соняшникова олія;
  • - піч для випалювання або багаття;
  • - акрилові фарби або глазур для кераміки;
  • - інструменти.
Інструкція
1
Купіть або знайдіть глину для горщика. Купити глину можна в магазинах, що спеціалізуються на кераміці або на підприємствах, що випускають керамічні вироби або цеглу. Або прямуйте до найближчого кар'єру і накопайте глину там. Пам'ятаєте її в руках, спробуйте зліпити грудку - якщо вийшло, наберіть глини побільше.
2
Будинки розімніть глину, розбийте грудки і залийте водою. Залиште матеріал на кілька годин у воді, потім злийте воду і замісіть залишок в сметанообразного тісто. Для більш комфортної роботи можна додати в глину одну ложку соняшникової олії.
3
Почніть ліпити горщик необхідного розміру. Якщо є гончарний круг - вам вдасться зробити горщик більш симетричним і рівним. Гончарний круг можна зробити і самостійно, в його основі лежить шарикопідшипниковий механізм і рівна поверхня.
4
Якщо гончарного круга немає, спробуйте зробити квітковий горщик без нього. Візьміть шматок глини і зліпіть куля діаметром приблизно 10 см. В центрі проробіть отвір і обертайте коло на декількох пальцях. Потім поставте вийшла заготовку на стіл і поступово робіть стінки більш тонкими і високими, поки не отримаєте необхідну форму і розміри.
5
Все тріщини і отвори обов'язково замазуйте рідкою глиною, інакше горщик трісне при випалюванні. Як тільки глина почне підсихати - трохи змочуйте її водою, руки також можна змочувати.
6
Коли горщик буде в цілому готовий, придумайте декоративні елементи, щоб виріб був неповторним і унікальним. Можна виліпити з глини квіти або фрукти, виліпити довгу ковбаску і наклеїти хвилястою лінією, зробити невелику пташку і «посадити» її на край горщика, за допомогою вилки або гострого предмета продряпайте візерунки - все залежить від вашої фантазії. Крім того, не забудьте про отвір у дні, якщо горщик необхідний вам для посадки квітів.
7
Готовий горщик необхідно обпекти. Якщо немає можливості скористатися спеціальною піччю для випалу, знайдіть звичайну російську піч, встановіть горщик в глибині і розведіть вогонь. Слідкуйте за тим, щоб дрова або вугілля не пошкодили виріб. В крайньому випадку, можна розвести звичайний багаття і обпалити виріб в ньому.
8
Поміщати виріб в піч необхідно до розведення вогню. Лише коли воно буде стійко стояти, закрите від пошкодження (наприклад, металевою сіткою), обкласти його дровами і розпаліть вогонь. Поглядайте - коли горщик стане яскраво-оранжевим, можна припиняти випал. Але діставати виріб необхідно лише тоді, коли воно повністю охолоне.
9
Готовий горщик покрийте спеціальною глазур'ю для кераміки або розфарбуйте акриловими фарбами.
Зверніть увагу
При використанні глазурі необхідний ще один випал.