Як зробити датчик вимірювання води.

Для того щоб бути завжди в курсі кількості води в колодязі, не обов'язково кожен раз в нього заглядати. Спробуйте зробити датчик вимірювання води, використовуючи аналогічний прилад від пральної машини-автомата - це не складно і дуже зручно.
Вам знадобиться
  • - датчик рівня від машини-автомата;
  • - мірна склянка;
  • - тонкий шланг;
  • - кріплення для склянки;
  • - світлодіоди.
Інструкція
1
Знайдіть справний датчик рівня від машини-автомата, найкраще використовувати деталь від імпортної машини, але підійде і вітчизняна «Вятка-автомат». Перевірте, щоб пневмопрівод був справний, тобто вода від електрики була надійно відокремлена.
2
Підберіть відповідний мірний стакан. Це може бути будь посудину циліндричної форми, чим більше діаметр циліндра, тим точніше буде результат спрацьовувань. Якщо потрібно, щоб датчик спрацьовував при зміні рівня води на кілька міліметрів - підберіть широкий стакан, якщо потрібно знати про широкий діапазон змін - знайдіть вузьку трубку.
3
Приєднайте до склянці вузький шланг (він повинен бути набагато вужче, ніж мірний стакан). Довжина шланга може бути будь-який - він декількох сантиметрів до декількох метрів. Від колодязя або іншої ємності з водою шланг веде до місця регулювання, наприклад, в будинок.
4
Закріпіть мірний стакан таким чином, щоб він знаходився у воді. При цьому можна підвісити його на мотузці з вантажем, або закріпити на стінці - як вам буде зручно. Низ датчика відкритий воді, завдяки чому він контактує з підтискають повітрям. Зверніть увагу: якщо в колодязі або баку вода питна, мірний стакан, кріплення і трубка повинні бути не токсичні, не ржавіючим і чистими.
5
Шланг підключіть до мембрани з контактами, що знаходиться в зручному для регулювання й огляду місці. Відрегулюйте датчик за допомогою наявних на ньому гвинтів під чутливість. Деякі датчики мають навіть кілька контактних груп, кожна з яких регулюється окремо.
6
Для зручності сприйняття роботи датчика забезпечте його світлодіодами - в такому випадку ви завжди зможете знати, про те, скільки води залишилося в баку або колодязі. Слідкуйте за герметичністю пневмочасті - якщо повітря з неї витече, регулювання і установку датчика води доведеться починати спочатку.