Як зробити люстру з картонної коробки.

Зі звичайного гофрокартону, використовуваного для упаковки різних предметів, можна зробити багато корисних і оригінальних речей. Меблі і аксесуари з картону стають все більш популярними, для початку спробуйте зробити люстру або світильник.
Вам знадобиться
  • - гофрокартон;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - клей «Момент»;
  • - ніж для різання паперу;
  • - патрон;
  • - лампа;
  • - провід та інші деталі для підстави.
Інструкція
1
Якщо ви розбираєтеся в електриці, зберіть самі підставу для лампи з підручних елементів, або використовуйте стару настільну лампу. В іншому випадку краще придбати готовий зібраний варіант світильника, в який досить вкрутити лампу і прикрасити її абажуром.
2
Визначте оптимальний розмір і форму люстри. Найпростіше зробити абажур з кутами - у формі квадрата, трикутника, п'ятикутника і т.д. Дуже стильно виглядає люстри з круглим абажуром, але часу у вас така робота займе більше.
3
Щоб зробити абажур з картону з кутами, виріжте з картону підставу потрібної форми і розміру. Врахуйте, якщо ви хочете зробити круглий абажур, основа повинна бути менше діаметра.
4
Наприклад, ви вирішили зробити квадратний світильник зі сторонами 30 * 30 см - почніть з квадрата такого ж розміру. Знайдіть центр квадрата і розмітьте олівцем круглий отвір, розмірами збігається з отвором в патроні (саме тут буде кріпитися ця деталь). Крім круглого отвору в квадраті необхідно вирізати ще кілька симетричних просвітів, щоб висвітлювалася не тільки нижня частина люстри, але і верхня.
5
Далі приготуйте елементи для абажура. Щоб зробити люстру з кутами, просто виріжте безліч смужок, довжина яких буде дорівнює довжині одного боку. Від ширини смужок напряму залежатиме світлопроникність вашої люстри - чим тонше смуги, тим світліше буде в кімнаті. Оптимальний розмір - 1-2 см.
6
Якщо ви хочете круглу люстру з картону, розмічайте кола за допомогою наступного пристосування: до кнопки прив'яжіть нитку, на кінці нитки крейда або олівець. Встромляючи кнопку, окресліть коло, потім зменшіть довжину нитки на пару сантиметрів і знову накресліть коло. Працюючи таким чином, створіть кількість кіл, необхідне для створення кулі.
7
Коли всі деталі будуть готові, приступайте до збору люстри. До основи приклеюйте смужки або круги так, щоб між ними була невелика відстань. Цього можна домогтися таким чином: в абажурі з парною кількістю сторін приклеюйте смуги по черзі, спочатку один навпроти одного, потім, повернувши абажур, на інших сторонах. Якщо кількість сторін непарне або у вас круглий абажур, знадобляться додаткові шматочки картону, які підніматимуть смуги.
8
Спочатку оклейте частина абажура, яка буде розташована зверху. Коли патрон лампи буде приховано, почніть спускатися вниз до досягнення необхідного розміру лампи. Потім зберіть світильник, використовуючи енергозберігаючу лампу для забезпечення пожежобезпеки.